• Головна
  • Міністр культури на Тернопільщині розбиратиметься зі скандалом навколо Пінзеля
15:00, 6 вересня 2012 р.

Міністр культури на Тернопільщині розбиратиметься зі скандалом навколо Пінзеля

Завтра, 7 вересня, на Тернопільщині перебуватиме міністр культури Михайло Кулиняк.Зокрема, міністр відвідає райцентр Бучач, де проведе зустріч з міським головою Йосипом Мосціпаном та головою районної ради Олегом Михайлівим.

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.

Міністр культури має намір обговорити з посадовцями конфліктну ситуацію, що виникла у зв’язку з відмовою місцевої громади надати для виставки у Луврі два твори видатного українського скульптора Йоганна Пінзеля. Це рельєфи «Благовіщення» та «Янгол-охоронець» з Тернопільського обласного художнього музею, які перебувають на тимчасовому зберіганні у церкві Покрови Святої Богородиці в Бучачі.

Нагадаємо, що виставка «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ сторіччя: Йоганн Георгій Пінзель» має відбутися у Луврі (Париж, Франція) з 21 листопада цього року до 25 лютого наступного.

Цією виставкою прагнуть показати світові найкращі зразки українського мистецтва. Зокрема, презентувати творчість одного з найвидатніших, але, водночас, і найзагадковіших європейських скульпторів ХVІІІ ст. Йоганна Георгія Пінзеля, якого називають «українським Мікеланджело» і чия творчість раніше була відомою лише вузькому колу фахівців.

Загалом у Луврі планують виставити з України 28 творів Пінзеля. Низка пам’яток перед експонуванням потребують термінової реставрації.

Водночас, досі не передані на реставрацію бучацькі рельєфи: «Благовіщення» і «Янгол-охоронець», а також скульптура Святого Онуфрія з церкви села Рукомиш Бучацького району.

Ці три пам’ятки розкривають багатогранність творчості Пінзеля, а скульптура Святого Онуфрія мала зайняти центральне місце в експозиції у Луврі, оскільки відрізняється особливою філігранністю виконання.

Однак бучацька громада активно пручається намаганню експонувати «їхнього» Пінзеля у Франції, мотивуючи свою відмову передати вказані твори для виставки тим, що вони можуть «не повернутися».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...