
21:18, 15 грудня 2017 р.
Яке покарання понесуть злісні неплатники аліментів на Тернопільщині?

Депутати Верховної Ради ухвалили закон, який посилює захист прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Цей закон начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов назвав революційним.
– Це справді революційний закон! Мін’юст був одним з ініціаторів його прийняття. Ми не маємо права допустити, щоби діти страждали від того, що їхні батьки не хочуть виконувати своїх батьківських обов’язків. Злісні неплатники аліментів мають двічі подумати і зважити, чи варта економія на власній дитині тих незручностей, перед якими вони постануть після того, як документ вступить у законну силу, – зазначив Едуард Кольцов.
За цим законом запроваджується низка новацій, які посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців:
– позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
– позбавлення боржника права не надавати згоди на виїзд дитини за кордон;
– позбавлення боржника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати;
– 2 місяці суспільно-корисних робіт для боржника, оплата за які піде на погашення боргу дитині;
– ліквідація будь-якої оплати при подачі заяв у цій сфері до суду.
– На мою думку, це суттєві речі, які реально вплинуть на неплатників аліментів. Тобто при наявності заборгованості такі особи потраплятимуть у реєстр неплатників аліментів і вже без рішення суду щодо них застосовуватимуться більшість вказаних обмежень. Чужих дітей не буває. Ми не можемо стояти осторонь, коли порушуються права найменших українців! – зазначив Едуард Кольцов.
З початку року в державній виконавчій службі управління юстиції перебувають близько 9-ти тисяч проваджень щодо неплатників аліментів, повідомляє Номер один
– Загалом це становить 28 відсотків від загальної кількості виконавчих документів, що є у провадженні. На початок грудня нашими виконавцями стягнуто близько 43 млн. грн. аліментних сум на користь дітей. З урахуванням змін у законодавстві з липня поточного року розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначати на дитину їхній розмір менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (раніше було 30%), – підсумував пан Кольцов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...