• Головна
  • На Тернопільщині подорожчав бензин
09:00, 12 вересня 2012 р.

На Тернопільщині подорожчав бензин

Бензин в Україні, і на Тернопільщині зокрема, почав різко дорожчати. За даними Антимонопольного комітету, великі мережі АЗС з 9 вересня підвищили роздрібні ціни на бензини усіх марок в середньому на 10-20 копійок за літр в порівнянні з цінами 7 вересня. Раніше такий стрибок цін реєстрували в Україні у квітні цього року.

Ціни на бензин підвищили після вихідних у всіх великих мережах, розповідають в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету. Бензин А-95 подорожчав на 10 копійок і сьогодні коштує майже 11 гривень 30 копійок за літр, А - 92 - 11 гривень за літр, дизпаливо - 10 гривень.

- За даними Територіального відділення проведено моніторинг і встановлено, що дійсно підвищились ціни на ринку нафтопродуктів, зокрема 95,80 і дизпаливо зросло від 0,5% до 1,5-1,85%,- розповів TV-4 начальник першого відділу дослідження і розслідувань Тернопільського територіального відділення Антимонопольного комітету України Андрій Левченко.

Серед основних причин подорожчання бензину фахівці називають здорожчання нафти на світовому ринку. Ще однією можливою причиною є вплив девальвації вітчизняної валюти.

- За попередніми даними операторів цього ринку ціни зросли через підвищення закупівельних цін, дорожчає один барель нафти. Така ситуація склалась не тільки в Україні. В серпні така ситуація склалась і в Німеччині, там майже на 2 центи підвищився барель нафти. Це рекордна ціна подорожчання в Німеччині, - каже Андрій Левченко.

Обласне територіальне відділення Антимонопольного ринку обіцяє у вересні особливо контролювати ринок пального. У разі економічно необгрунтованих цін, автозаправки штрафуватимуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...