
12:30, 21 вересня 2012 р.
Смертельна небезпека – з будинків Тернополя обсипається плитка (ВІДЕО)
Третя частина житлового фонду Тернополя - це панельні будинки, облицьовані плиткою. Більшість з них зводили ще у вісімдесятих роках минулого століття.
За 25-30 років будинки втратили свій первісний вигляд, плитка з них потроху обсипається. Окрім того, що некрасиво, в першу чергу, це дуже небезпечно. Хто має слідкувати, аби фасади будинків були у належному стані, і як жити тернополянам у старих будинках?
Будинок, що на вулиці Коновальця, чотирнадцять в експлуатацію здали у 1987 році. Тоді люди, які заселялись і подумати не могли, що за якихось 25 років він матиме ось такий вигляд.
- Як новий був, то був гарний, був нормальний, а зараз йдеш і падає на голову цегла, плитка ця. Ніхто не йде, ні ЖЕК, ніхто, - розповідає мешканка будинку на вулиці Коновальця, 14 Людмила.
Люди кажуть: найбільше плитка обсипається, коли сильний вітер та після дощу. Проте, це не єдина проблема, яка їх хвилює.
- Не тільки плитка осипається, а чути ще тріщини будинку. Будинку вже десь приблизно 27 років і ми от з того часу живем, ну я ще була маленька як ми заїхали, зараз тоже тут проживаю, то відчуваю, що деколи вночі чути, що по панелях, де стики панель, йдуть тріщини, - каже TV4 мешканка будинку на вулиці Коновальця, 14 Люба.
Пані Люба розповідає, коли у квартирі робила ремонт, то доводилось зашпакльовувати дірки у стінах. Жити у такому будинку страшно. Проблема мешканців будинку на вулиці Коновальця, 14 - це проблема третини Тернополя, саме така частина будинків у місті облицьовані плиткою.
Відповідальність за плитку несуть ЖЕКи, контролює їх управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради.
- Функції щодо контролю за станом конструктивних елементів будинків мають виконувати житлово-експлуатаційні підприємства. Тобто, у випадку виявлення пошкоджень, можливостей обвалу вони мають вжити заходи щодо недопущення пошкодження конструкції, травмування людей, - каже заступник начальника відділу експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Тернопільської міськради В'ячеслав Мокляк.
Застрахувати людей і їх майно від нещасних випадків неможливо, адже ніколи невідомо коли саме плитка облетить. А оббити її повністю і оновити фасади будинків найближчим часом у планах нема. Грошей на це не виділяють, каже В'ячеслав Мокляк.
- На сьогоднішній день можливий варіант виключно проведення утеплення стін будинків. На жаль, за моєї пам'яті тільки в одному з років були виділені кошти з державного бюджету, це проводився ремонт будинку на Київській,12. Тобто, при сьогоднішній фінансовій ситуації десь виконати роботи по зміні фасадної частини по всіх будинках, які є в місті Тернополі не є можливим, - розповів В'ячеслав Мокляк.
А от на капітальний ремонт покрівель цього року було виділено один мільйон гривень з державного бюджету і ще додатково з місцевого. З підрядниками уклали договори, більша частина робіт, а це 45 тисяч метрів квадратних покрівлі, уже завершена. Це навіть більше, ніж було заплановано, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міськради. А до початку опалювального сезону обіцяють відремонтувати усі дахи, які протікають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:29, 16 травня
13:23, 5 травня
15:48, 15 травня
11:03, Сьогодні
11:26, 16 травня
live comments feed...
Коментарі