• Головна
  • Гаряча вода в Тернополі буде цілодобово
16:15, 24 вересня 2012 р.

Гаряча вода в Тернополі буде цілодобово

Сьогодні відбулася позачергова сесія Тернопільської міської ради. Вона тривала чотири хвилини. 

Перший у Східній Європі проект реконструкції системи теплопостачання реалізують у Тернополі. Рада кредиторів і директорів ЄБРР затвердила даний проект минулого тижня у Лондоні. З цієї нагоди в Тернопільській міськраді 24 вересня скликали позачергову сесію. На розгляд було винесене лише одне питання – внесення змін до рішення Тернопільської міської ради від 17 травня 2012 року щодо надання дозволу комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» на отримання кредиту від Європейського Банку на інвестицію в реконструкцію і модернізацію інфраструктури теплопостачання у місті. Депутати підтримали рішення одноголосно.

Загалом Тернопіль отримає 16 мільйонів євро кредиту від ЄБРР на реконструкцію системи теплопостачання в місті, - повідомляє прес-служба Тернопільської міської ради. 

«Є погодження від ЄБРР на виділення місту кредиту в розмірі 10 мільйонів євро, ще 5 мільйонів євро надається Тернополю безкоштовно – це грантові кошти, ще понад мільйон виділять на покращення управлінської діяльності на КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».

28 вересня відбудеться підписання угоди спільно з директорами ЄБРР, представниками посольств країн-донорів та Тернопільської міської ради.

Для того, щоб підписати цю угоду, потрібно згідно закону, рішення сесії, яке надало б право директору комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» підписувати дану угоду», - пояснив міський голова Сергій Надал.

За словами міського голови, погоджувати кандидатуру директора комунального підприємства для підписання угоди – вимога ЄБРР, оскільки його представники будуть ретельно слідкувати за виділенням коштів, придбанням обладнання, і реалізацією даного проекту на всіх його етапах.

Загалом проект реконструкції системи теплопостачання передбачає встановлення біля кожного будинку індивідуального теплового пункту, який регулюватиме подачу гарячої води і тепла, будівництво котелень на альтернативному паливі (біомасі) та будівництво колекторів на сонячних батареях для підтримки належного рівня тепла в мережі. Реалізовуватимуть ці зміни протягом трьох років.

Цього року планують провести оголошення тендерів на закупівлю. Одразу після завершення опалювального сезону – 15 квітня 2013 року почнуть реалізовувати сам проект.

Завдяки реалізації в Тернополі проекту реконструкції системи теплопостачання жителі матимуть цілодобово гарячу воду та якісне тепло. Міський голова впевнений, що після реалізації проекту люди будуть задоволені роботою централізованої системи теплопостачання, як це є в Європі, і не прагнутимуть переходити на індивідуальне теплопостачання. Загалом позику в ЄБРР взяли на тринадцять років – перші три з яких банк звільняє місто від погашення кредиту. Надалі сплачувати позику місто буде за 5%-ю ставкою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...