• Головна
  • Суд змусить тернополян лікувати туберкульоз
09:00, 27 вересня 2012 р.

Суд змусить тернополян лікувати туберкульоз

Лікувати туберкульоз хворих змусить суд. Норми закону, згідно з якими хворий на сухОти повинен лягти у медзаклад, затвердили навесні цього року. При виявленні заразної форми туберкульозу, хворий зобов’язаний підписати заяву про виявлену в нього загрозу. За цим документом його і змусять пройти курс лікування.

Оксана Градова, заступник головного лікаря з лікувальної роботи СТМО «Фтизіатрія»: «В цій заяві говориться про те, що «я знаю, що в мене заразна форма туберкульозу, і я становлю небезпеку для оточуючих, і в разі моєї відмови до мене буде застосовано через рішення суду направлення на примусове лікування». Суд виносить рішення, і тоді органами міліції, якщо треба, транспорт виділяє або тубдиспансер, або виділяє районна лікарня, доправляється хворий в Кременець на лікування».

Дещо простіше змусити хворого пролікуватися за гратами. Поблизу Збаража на Тернопільщині діє єдиний в Україні тубдиспансер для жінок. Оскільки заклад закритого типу, каже його начальник, ухилитися від лікування практично неможливо, повідомляє ІНТБ.

Ігор Нитка, начальник міжобласної спеціалізованої туберкульозної лікарні для жінок Збаразької ВК-63: «Зрозуміло, що проблема лікування у нас дещо інша. Тобто ухилятися від лікування в наших умовах неможливо. Тобто це виключено. І в нас таких випадків немає. У нас всі засуджені лікуються так як і потрібно. Вони не ухиляються від лікування».

Уже незабаром на Тернопільщині планують відкрити відділення для хворих з мультирезистентною формою туберкульозу. Це інфіковані, мікробактерія яких не реагує на медичні препарати. Таке показове відділення поки що діє лише в Донецькій області. Якщо задум вдасться реалізувати, у 2013-му році воно запрацює і в нашому регіоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...