• Головна
  • Облрада долучається до реконструкції «Народного дому», де діє Борщівський краєзнавчий музей, та змінює концепцію закладу
14:23, 28 лютого 2018 р.

Облрада долучається до реконструкції «Народного дому», де діє Борщівський краєзнавчий музей, та змінює концепцію закладу

Облрада долучається до реконструкції «Народного дому», де діє Борщівський краєзнавчий музей, та змінює концепцію закладу

Перебуваючи на Борщівщині із робочим візитом, голова обласної ради Віктор Овчарук оглянув приміщення та експозицію Борщівського комунального обласного краєзнавчого музею.

Установа славиться своїми фондами. ЇЇ е кспозиція розміщена в залах колишнього «Народного дому» українського товариства, що розташований у центрі міста. Заснований він у 1908 році за пропозицією Михайла Грушевського та адвоката Михайла Дорундяка. Виглядає будівля дуже цікаво – дві вежі з куполами. Музей був будинком розвитку української культури та самобутності. Михайло Грушевський особисто контролював будівництво будинку, здійснюючи часті візити в Борщів. Він також був почесним представником "Народного дому". Зараз музей є також центральним місцем розвитку культури міста. Також у ньому розташовується окрім краєзнавчого музею і музей Тараса Григоровича Шевченка з картинною галереєю, який є першим музеєм, створеним в Західних областях України. На виставці в музеї представлені відомі борщівські вишиванки, історія міста з рідкісними документами, а також народні музичні інструменти. Будівля музею впізнається і примітна серед інших, тому знайти його в Борщеві не складно.

Разом з тим старовинний будинок потребує реконструкції та ремонту. На умовах співфінансування місцева громада та районна влада виділили вже значні кошти та виготовила відповідну документацію для перекриття покрівлі. Проте у зв’язку з тим, що будинок прикрашають куполи, цього виявилось замало. Перебуваючи у Борщеві та оглядаючи музей, Віктор Овчарук повідомив, що обласна рада розгляне можливість долучитися до фінансування ремонтних робіт та виділить кошти на реконструкцію покрівлі з урахуванням куполів.

Також очільник області зазначив: «Ми неодноразово говорили, і з цим усі погоджуються: нинішній підхід до музейної справи безнадійно застарів. Необхідно кардинально міняти підходи та концепцію діяльності. Які б багатющі фонди не були у музеї, якими б шедеврами чи артефактами він не володів, без сучасної концепції, здатної заохотити людину піти у музей, відвідувачів у ньому не збільшиться, а відтак успішнішим він не стане. Буваючи із робочими візитами за кордоном, ми знайомилися із роботою місцевих музеїв. Висновки очевидні: необхідне повне переформатування роботи музеїв, а для цього потрібні кошти. До прикладу, Люблінський музей на два роки пішов на повну реконструкцію, але, щоб це зробити, він виграв гранти на 220 мільйонів злотих. Відтак ми, щоб удосконалитись, повинні стати цікавими для грантодавців».

Нагадаємо: у минулому році було підписано відповідну угоду між Люблінським музеєм та музеями Тернопільщини щодо співпраці. Угодою передбачені реалізація історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема, археологічні та історичні проекти від Черняхівської культури та Київської Русі до періоду ІІ Світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти, навчання наших музейних фахівців.

Підбиваючи підсумки зустрічі із колективом Борщівського обласного комунального краєзнавчогомузею, Віктор Овчарук підкреслив: «Європейські фахівці стверджують: важливо розуміти, за чим відвідувач може прийти – за новими знаннями, емоціями чи, може, щоб поспілкуватися у цих умовах із родиною або друзями. Відвідувач, кажуть європейські музейники, так само вагомий, як і експонати. Тому нам необхідно наздоганяти світові тенденції. Недостатньо просто взяти і розташувати експонати у залі, які б цікаві вони не були. Коли ми експонуємо щось, це є своєрідною формою комунікації, а комунікація вимагає двох учасників – того, хто звертається, і того, до кого звертаються. І ще одне наднеобхідне: експонати мають з’явитися онлайн. У такому випадку людина зможе їх проглянути, а це збільшує шанси на те, що вона прийде у музей. Люди завжди хотітимуть бачити експонат наживо, а це – далеко не те саме, що можна побачити онлайн. Але в мережі ми можемо їх заохотити, зацікавити, а, можливо, чогось навчити чи щось придбати. Збереження архітектурних та культурних пам’яток та пропагування природного та історичного багатства краю – пріоритетні для обласної ради напрямки розвитку соціально-економічного та культурного життя Тернопілля. Ми вже чимало зробили для відновлення палацу Бадені в Коропці, докладемо свою лепту і до реконструкції «Народного дому» у Борщеві. А ще обов’язково долучимось до осучаснення експозицій, використання новітніх технологій для росту привабливості музею у відвідувачів», - сказав очільник області .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #Борщів #ВікторОвчарук
Останні новини
Оголошення
live comments feed...