• Головна
  • В аптеках Тернополя купити протигрипозну вакцину можна буде вже із жовтня
18:00, 29 вересня 2012 р.

В аптеках Тернополя купити протигрипозну вакцину можна буде вже із жовтня

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні і, в тому числі, на Тернопільщині, цього епідсезону циркулюватимуть три штами вірусу грипу. Два із них – нашому регіону ще невідомі.

– Штам вірусу грипу А/H1N1 – це «Каліфорнія», так званий пандемічний, з яким ми уже знайомі. Далі буде вірус грипу А/H3N2 «Вікторія» і вірус групи В «Вісконсін». Два останніх віруси є новими для нашої території, – повідомила лікар-епідеміолог міської санепідемстанції Світлана Маціпура.

Найкращою протидією грипу епідеміологи вважають вакцинацію. В аптеках Тернополя купити медикаменти можна буде вже із  жовтня, пише ЗЗ

– Це вакцина «Інфлувак» виробництва Нідерланди, «Флюарикс» – Німеччина, «Інтанза*15» Франція. До складу даних вакцин входять антигени вірусів всіх трьох типів, – зауважила Світлана Маціпура.

Однак скільки цього року коштуватиме протигрипозна вакцина поки що невідомо.

Наразі ж рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції і грип у Тернополі – стабільний.

– Інтенсивний показник захворюваності складає 42 випадки на 10 тисяч населення при середньому багаторічному 51,5 випадки на 10 тисяч населення. Якщо в абсолютних цифрах, за тиждень захворіло 926 осіб, – каже Світлана Маціпура.

Загалом ж епідеміологи прогнозують ріст захворюваності на вірусні інфекції на кінець року. А епідемію грипу, нагадаємо, очікують у листопаді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...