В Тернополі у смерті свого малюка батьки звинувачують лікарів

Подружжя Олександр та Оксана Герасимчуки втратили своє новонароджене маля у листопаді 2017. До смерті немовляти, на їхню думку, призвела халатність лікарів. Ті спершу не приділили достатньо уваги роділлі, а потім й новонародженому. Коли ж дитина померла, то медики сказали, що у всьому винна внутрішньоутробна інфекція.

Родина звернулась у правоохоронні органи. А також подала скаргу в управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Бо вважає, що, припустившись помилки ціною у життя, тепер медики замітають сліди через нові діагнози у документах. Про цей випадок родина спершу написала на сайті 20minut.ua у рубриці новини “Від читачів” у матеріалі - “Пологи в Тернополі — те, про що воліють мовчати”. Згодом із згорьованими батьками поспілкувалась наша журналістка.

“Треба чекати”

- Вагітність проходила без ускладнень, дитина фізіологічно розвивалася нормально, без будь-яких патологій, - розповідає тернополянка Оксана Герасимчук. - Але на останніх тижнях вагітності у мене виникла прееклампсія (артеріальна гіпертензія), тож лягла на стаціонарне лікування в перинатальний центр “Мати і дитина”. Два тижні — з 27 жовтня до 9 листопада, в закладі спостерігали за станом здоров'я, робили аналізи, призначили формальне лікування — кілька крапельниць поставили. Все це нічого не давало, бо треба було народжувати. Про пологи родина домовилась із лікарем Іриною Тепцовою. Її обрали за хорошими відгуками від знайомих. Однак, за твердженням батьків, 9 листопада, коли почали штучну симуляцію пологів, лікар приділяла їй мало часу, бо взяла собі на цей день й інших пацієнтів.

- Пологи затягувались. А лікар все казала, що ще треба чекати, - продовжує пані Оксана. - Якби вона була біля мене, вона б побачила, що нема пологової діяльності, і в дитини проявляються явні ознаки кисневого голодування, а це є прямими показниками до екстреного кесарського розтину.Та час було втрачено і пологи завершились вакуумною екстракцією та видавлюванням дитини ліктем. Окрім того, майже в кінці самих пологів була й дистоція плечиків (утруднене народження плечиків плода після народження голівки – ред.), але її лікар швидко усунув. Як результат цього всього — син народився практично в стані клінічної смерті, у важкій асфіксії (удушення – ред.), мав велику гематому на голові. До життя його повернули реаніматологи. З моменту народження дитина перебувала на апаратному диханні у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Тут призначили інтенсивну терапію на усунення гематоми і наслідків удушення, кажуть батьки. І надалі їх лікарі переконували, що з дитиною все гаразд, іде на поправку, аналізи усі в нормі. А також запевняли, що потреби у переведенні в обласну дитячу лікарню - нема. Мовляв, він отримує усю необхідну допомогу.

Померли діти.

Однак не так сталося, як гадалося. І усієї необхідної допомоги, як виявилось через кілька днів, син не отримав. Відтак до відділення інтенсивної терапії у батьків згодом також виникнуть питання. Зокрема, через допуск туди сторонніх людей без особливої потреби. - У четвер, 16 листопада, у відділенні інтенсивної терапії було чимало журналістів, волонтерів з приводу передачі до Дня недоношених дітей нового апарату штучного дихання, - каже чоловік пані Оксани, Олександр. - Інтерв'ю лікарі в тому числі давали біля діток. Наш син, наприклад, був у не закритому боксі. Тобто, дитина у важкому стані, а в приміщенні — кашляють, дихають цілком сторонні люди. На це згодом отримали відповідь від адміністрації, мовляв, то не вони, то волонтери запросили. Наступного дня, 17 листопада, опісля зйомок, в лікарні відзначали День недоношених дітей. А на третій день, в суботу 18 листопада, померло двоє діток. Саме тих, кажуть Герасимчуки, які перебували у відділенні під час зйомок та інтерв'ю. - То був страшний день, - каже пані Оксана. - Я прийшла із пологового у відділення і застала таку картину - там біля однієї дитини батьки плачуть, там — біля іншої. В коридорі — бабусі з дідусями плачуть. Я приходжу дивлюсь до своєї дитини, а у неї колір шкіри — змінений. Мені ж пояснили, що, мовляв, шторки не закрили, і він змерз. А в неділю йому стало гірше, піднялась температура, почав важко дихати. Однак нас запевняли, що стан дитини стабільний, погіршення немає.. Утім, дитині далі гіршало. Тож у понеділок, 21 листопада, уже у вкрай важкому стані медики вирішили перевести її в обласну дитячу лікарню. Дорогою фахівці цього закладу вирішили відвезти дитину ще й на томограф. Хотіли подивитись, чи є ураження головного мозку, легенів, оскільки на той час уже розвинулась пневмонія. Там же і побачили, що у дитини — вдавлений перелом потиличної кістки, якого у перинатальному ніхто раніше не діагностував. - В обласній лікарні змінили підхід до лікування, - каже пан Олександр. - Зосередились не на травмах, отриманих при пологах, а на отриманій, вочевидь, в тому ж перинатальному, інфекції. Але врятувати дитину не вдалось. 22 листопада син помер. Фактично від сепсису (гниття – ред). Якби на кілька днів раніше перевезли, то, можливо б, і врятували, пише "20 хвилин".

Висновок шокував.

Подальший розвиток подій також неприємно вразив тернополян. Зокрема, вразили результати розтину, адже паталогоанатом написав, що дитина померла від внутрішньоутробного інфікування TORCH - інфекціями. І це при тому, наголошують Герасимчуки, що під час вагітності усі необхідні аналізи були здані, і бодай малесеньких натяків на будь-яке інфікування не було, що також підтверджено лікарем інфекціоністом, який надавав консультацію під час вагітності. - В тому ж висновку не було ніякої згадки про отримані родові травми, про асфіксію, гематому, про перелом, - додає пані Оксана. - Тому знову пішла до лікаря-інфекціоніста, поздавала аналізи. І, як свідчать нові результати, ніякого внутрішньоутробного інфікування не могло бути. На тому “новини” для родини також не закінчились. За словами жінки, у її медичній виписці з'явились нові діагнози, про які під час вагітності не йшлось — TORCH -інфекція, дисфункція плаценти, багатоводдя. Причому батьки зауважують, що дитина народилась з вагою 3850 грн, а це не маленька дитина і особливо для комплекції мами. Однак цьому ніхто значення не надав. А це, у свою чергу, спростовує теорію медиків про внутріутробну інфекцію чи дисфункцію плаценти. Бо ніщо не заважало дитині розвиватись і набирати вагу. За роз'ясненнями батьки звернулись до головного лікаря перинатального центру. - Але тут спершу почули звинувачення, мовляв, самі собі обрали лікаря, далі — обіцянки провести службове розслідування. Його результати батьки змогли отримати, не без “бою”, більше як через два місяці. І у них йшлось про те, що жодних порушень зі сторони працівників перинатального центру не було виявлено, - кажуть батьки. Подружжя Герасимчуків звернулось у поліцію. Наразі відкрите кримінальне провадження. Призначена ще одна судово-медична експертиза. 12 березня, матеріали мали передати до Києва. Проте на скільки нам відомо - адміністрація не співпрацює з слідством, затягує процес, та досі не надала необхідних висновків комісії для передачі на експертизу. У прес-службі поліції поки що нічого що не коментують. Тут усі подробиці кажуть з'ясовувати інформаційними запитами.

"Можуть виникнути ускладнення, які передбачити неможливо"

За коментарями щодо ситуації ми звернулись в обласний перинатальний центр «Мати і дитина». Головний лікар Віктор Куценко повідомив, що у відпустці. А на питання, хто ж може прокоментувати ситуацію, кинув слухавку. Не вдалось з ним зв'язатись і надалі. Відмовилась коментувати ситуацію і заступниця пана Куценка. За її словами, результати засідань з приводу інциденту передали правохоронцям, також вони забрали усю документацію. Єдиною, хто погодилась на розмову, є лікар, що приймала пологи, Ірина Тепцова. Ми поставили їй запитання, які виникли у батьків щодо перебігу пологів та подальших дій і висновків. І зокрема про те, чому у медичній виписці після смерті дитини з'явились діагнози, яких не було, але які, як виявилось, мали важливий вплив на життя та здоров'я дитини. - Ця справа знаходиться на досудовому слідстві у поліції, - каже лікар. - Я не можу давати коментарі конкретно щодо запитань, що стосуються безпосередньо цього випадку. І це — в інтересах слідства. Я не хочу зашкодити ні одній із сторін. Загалом, як відповіла лікар, вона готова відповідати на все, що стосується пологів, але не торкаючись цього випадку. Та наголошує, що під час пологів можуть виникнути ускладнення, які передбачити неможливо. А усувати проблему можна тільки тоді, коли вона виникла. До таких ускладнень належить як дистоція плечиків, так і слабка пологова діяльність на певних етапах. - Дистоція плечиків — ускладнення непередбачуване, - додає вона. - Це коли народилась голівка в дитини, а плече, яке знаходиться ближче до лона матері, впирається в лоно матері, і лоно матері стає механічною перепоною. В такій ситуації кесарський розтин зробити неможливо. Це одне із найбільш неприємних ускладнень, яке може викликати ускладнення для плода — і народження дитини в асфіксії, і травму плечового сплетення, і навіть внутрішньоутробну загибель. І є алгоритм дій, для того, щоби надати допомогу і ліквідувати цю дистоцію. Другим ускладненням, на якому наголошує лікар, є слабкість пологової діяльності на етапі, коли голівка опустилась в таз матері. В цьому випадку умов для кесарського розтину також немає. - Є два способи закінчити пологи — вагінальні пологи оперативним шляхом — вакуум-екстракція плода або акушерські щипці, - каже лікар. - Можна застосувати або то, або то. Доцільніше була вакуум-екстракція. Як правило, коли йдеться про вакуум-екстракцію, то викликається лікар з дитячої реанімації.

Тернопіль пологи смерть дитина батьки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Бізнес
Відома вітчизняна мережа роздрібної торгівлі зробила акцент не лише на доступних цінах та якісних продуктах, а й на комфорті власних магазинів. За попередніми даними, у 2018 р. роздрібний товарообіг Тернопільщини за темпами свого зростання майже в півтора разаобігнав загальноукраїнські показники. Пересічні мешканці регіону – особливо обласного центру – до сухих показників статистики від себе можуть додати, що підвищити вдалося не лише кількість, а і якість...
Суспільство
Коли дитина має застуду - ми не можемо спокійно спати. А уявіть, що є сім’ї, які живуть в таких переживаннях весь час: діти місяцями чи навіть роками не можуть піднятись з ліжка, замість цукерок, які так люблять, приймають десятки таблеток в день, проходять важкі курси хіміотерапії, що не під силу навіть дорослим. Інколи їх життя обривається в момент, коли йому варто лише починатись. Руслана Боднар працює у Збаразькому районному центрі соціальних служб для...
Суспільство
Учасниця "Х-фактора", тернопільська МС Ірен Гриців обіцяє подати до суду за наклеп. Нагадаємо, днями її звинуватили у лайці до відвідувачів нічного закладу Тернополя. Свою відповідь співачка виклала у Facebook. "Я та сама хамка, жінка 35+ , та просто невиховане "чмо", яким мене тут назвали.. Не знаю, чому Наталя не розповідає всю ситуацію, яка спричинила цей конфлікт. Я не відповідаю за музику, яка лунає у клубах, я відповідаю за настрій відвідувачів закла...
Суспільство
— Якби мені довелося розповісти про свою сім’ю мовою вишитих візерунків, то я використала б усі кольори веселки, мережку і зовсім не дала б чорного, мої стібки намалювали б тільки щастя, — з теплотою в голосі каже Людмила Мерва із села Біла, що неподалік Тернополя.  Ось уже п’ять років жінка у вільний від роботи час захоплюється вишивкою. Працює Людмила Сергіївна на кафедрі психології Тернопільського національного педагогічного університету і водночас займ...
Суспільство
Напевно, складно знайти людину, яка не любить випічку з маком. Хрускіт макових зерняток просто чудовий. А в поєднанні з повітряним тістом смак виробів з маком стає ще кращим. Не варто забувати і про корисні властивості маку. У його насінні присутні білки, вуглеводи, клітковина, вітаміни А, С, Е, групи В, фосфор, магній, калій, натрій, кальцій, селен, марганець, залізо, мідь і цинк. Макові насіння покращують травлення, лікyють шлyнкові заxворювання, а також...
Суспільство
Студент Бережанського агротехнічного інституту Дмитро Федунь став одним із переможців освітнього конкурсу "Агро 2019". Як повідомляє "Думай", суддів вразив його проект "Двоматричний прес-гранулятор". На презентації бережанин продемонстрував ефективність двоматричного прес-гранулятора у порівнянні з грануляторами інших типів. "Розглянув конструктивні особливості та переваги роботи для різних видів сировини – у лісозаготівлях, сільському господарстві та виро...
Кримінал
Вчора ввечері (21 січня), близько 23 години, на службові планшети поліцейських, надійшло повідомлення про незаконне заволодіння автомобілем BMW Х5 у Львівській області. Заявник виявив зникнення транспортного засобу і одразу ж звернувся на спецлінію 102. Орієнтування та всю потрібну інформацію про авто отримали й тернопільські патрульні. Уже через деякий час, близько 23:45 год, у місті Тернополі по вулиці Руській, інспектори помітили транспортний засіб, яки...
Суспільство
Цьогоріч під час відзначення 100-річчя Соборності України Тернопільщина і Хмельниччина встановили унікальний рекорд у категорії «Масові заходи». А саме: представники Книги рекордів України зафіксували найбільшу кількість державних прапорів на одній локації. Нарахували їх понад три тисячі.   Це було дуже символічно, адже традиційно у заході до Дня Соборності України беруть участь багато патріотичних людей, які приносять із собою українські стяги.   Цього ра...
Суспільство
На вулиці Протасевича 4А у Тернополі вуличні коти зимують у підвалі будинку. Одні мешканці обурені таким, інші навпаки підтримують безпритульних.  Пухнастики Бімба і Пух є вуличними котами. У будинку, що на Протасевича 4А, вони почувають себе, як удома. Адже живуть вони у підвалі разом з іншими вуличними котами. Такий прихисток їм влаштувала пані Валентина. Жінка вже більше десяти років доглядає за безпритульними. "Їх спочатку було там п’ять, шість, вісім....
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!