
08:30, 8 жовтня 2012 р.
Як тернопільські першачки адаптовуються до школи
Перші домашні завдання, перші оцінки та, безумовно, перші отримані знання. Для тих учнів, які цього року вперше переступили поріг школи, цей місяць виявився ще й гарною перевіркою на міцність. Дехто із маленьких учнів без проблем адаптувались до шкільного розкладу, проте, є випадки, коли першачки скаржаться на втому та головний біль.
Процес адаптації до школи — непростий, кажуть спеціалісти, адже доводиться звикати до уроків, до класного керівника, до нового колективу.
Вир уроків, контрольних робіт та домашніх завдань уже закрутив учнів тернопільських шкіл. Чи ненайважче першокласникам, для них кожен день у цих стінах — новий та незабутній. Нові букви та цифри, книжки з малюнками, і, головне, дзвінок. Діти всього місяць за партою, але вже розуміють наскільки він важливий. Одні — з нетерпінням чекають дзвінок на урок, інші — на перерву.
Поріг 1-А класу щодня переступає тернополянка Олена Марковцева. Тут навчається її син. Каже, нині хлопчик із задоволенням поспішає на уроки у російськомовний клас. Аби звикнути до «школярства» знадобилося кілька тижнів і новий режим.
- В нас так получилось, що ми не планували в цьому році йти в школу, а так спонтанно вирішили йти. І вчиться, старається, трохи не получається, але я думаю надалі буде адаптовуватись ще лучше, — розказала мама першокласника Олена Марковцева.
Перевіряючи виконані домашні завдання, спеціалісти радять батькам не критикувати дитину, а лише вказувати на недоліки роботи та спільно виправляти помилки. Не менш важливе значення на початку навчання має індивідуальний підхід до кожного першокласника. Відповідно до цього, психологи та педагоги розробляють різноманітні прийоми спілкування та методи адаптації дітей до школи.
- Головним у компетенції 1 класу є навчати вчитись і ми навчаємо граючись. І завданням кожного педагога є створити ситуацію успіху для кожної дитини, щоб дитина прагнула щодня йти до школи і пізнавати все нове і невідоме, — розказала вчителька 1-Б класу ЗОШ №4 Антоніна Анатоліївна.
До вчителя початкових класів Ірини Карташової цього року прийшло 19 першачків. Кожен зі своїм характером, темпераментом та звичками. Щоб адаптація першачків відбулась якомога швидше навчання поєднують з грою. Аби перші уроки для першокласників не супроводжувалися стресом, маленьких учнів по-різному заохочують, повідомляє тв4.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:31
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі