Суди на Тернопільщині не встигають видавати дозволи на поховання померлих?

Суди на Тернопільщині не встигають видавати дозволи на поховання померлих?, Антоніна Сімаченко

Через дію нового Кримінального процесуального кодексу зі змінами суди катастрофічно не встигають видавати дозволи на поховання померлих. Про це нещодавно повідомила прес-служба Національної поліції.

Аналіз діяльності слідчих підрозділів свідчить, що впродовж 10 днів в Україні суди розглянули лише  60 відсотків клопотань про проведення експертиз, скерованих слідчими Нацполіції.

Причому протягом доби суди виносили відповідні ухвали менше, ніж у половині випадків. Другої доби розглянули третину, а третьої – 13 відсотків таких звернень.

Що це означає на практиці? Родичі покійних мають очікувати, відкладати похорони.

А як у нашій області? Повідомлялося, що поліцейські, представники судів та прокуратури провели робочу зустріч, на якій узгодили вчасне врегулювання проблеми. Сергій Крета, начальник відділу комунікації ГУ НП в області розповів, що у межах Тернопільської області не виникає якихось труднощів. За його словами, щодоби помирають 8-10 людей, і лише у 3-4 випадках йдеться про призначення експертизи.

Журналісти зателефонували у декілька районних судів. Там теж запевнили, що дають раду. Володимир Малярчук, голова Теребовлянського райсуду, повідомив, що у очолюваному ним суді є два судді – він та Леся Ромазан. Обоє вони мають статус слідчого судді. Почергово розглядають клопотання правоохоронних органів про призначення судових експертиз. А у які строки? Голова суду відповідає: «Як тільки надійшло у суд клопотання, ми його відразу розглядаємо. Якщо навіть вихідний, суддя прибуває на робоче місце і виконує свою роботу. Ми розуміємо, що у людей біда, і не маємо морального права (хоча закон дає на розгляд клопотання кілька діб)  затягуваннями ускладнювати родичам організацію похоронів».

Що це за клопотання? За формою зміст цих документів майже однаковий.  Слідчі звертаються за дорученням проведення експертизи щодо встановлення причин смерті. У таких клопотаннях сформовано низку запитань до експерта: яка причина смерті; коли настала смерть; які тілесні ушкодження виявлені на трупі, який їх характер, давність, кількість, розміщення, ступінь тяжкості, причинний зв’язок із настанням смерті.

Експертизу проводять експерти Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи. Це відбувається  в морзі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні.

Клопіт з тим, що родичі покійного з найвіддаленіших  населених пунктів мусять везти тіло до Тернополя.

Скільки часу тривають оці всі дії для отримання дозволу на захоронення? Кореспонденти зателефонували у Джуринську сільську раду на Чортківщині. В одному з сіл, що належать до цієї ради, наприкінці березня померла 30-річна жінка. Зважаючи на вік, її тіло точно скеровували для проведення експертизи. Так от, у сільській раді повідомили: родичі справді мали великі клопоти, але їх вдалося вирішити за добу. У четвер жінка померла, а в суботу були похорони, пише Тернопіль

Тернопільщина суд дозвіл поховання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі