• Головна
  • В Тернополі нарікають на засміченість вулиць біля лікарень бахілами, Супрун запевняє: їх і не треба
08:34, 10 липня 2018 р.

В Тернополі нарікають на засміченість вулиць біля лікарень бахілами, Супрун запевняє: їх і не треба

В Тернополі нарікають на засміченість вулиць біля лікарень бахілами, Супрун запевняє: їх і не треба

Допис про те, що бахіли - це викачування грошей із гаманців пацієнтів та "перестрахування" прибиральниць медзакладів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала Уляни Супрун.

Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях усіх відвідувачів змушують одягати бахіли. Інколи навіть категорично забороняють заходити без них у медзаклад. Крім того, бахіли зазвичай не безкоштовні - їх пропонують придбати в найближчій аптеці.

У клініках розвине них країн ви навряд побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря у бахілах. Більше того, у жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень.

Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів.

Хоча існують дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту.

Наприклад, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як розповсюджується інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі одягають бахіли та коли не одягають. Статистично значущої різниці знайдено не було (https://goo.gl/SSTTvW).

Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необґрунтовано та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути.

Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі", - написала Супрун.

До цього допису коментар залишив і житель Тернополя Василь Федюк.

"Пані Уляно! Вам тільки за це варто ставити пам'ятник. Бахіли -чудовий заробіток аптек і величезна шкода екології. В Тернополі наприклад я вже пропонував вулицю Шпитаkьну на Бахільну перейменувати, оскільки вітер ті бахіли розносить щодня цілою вулицею. Прибиральниць у лікарні немає для таких справ, все віддано на поталу вітру", - написав чоловік.

Раніше він вже скаржився на те, що на вулицях міста вітер розносить неприбрані бахіли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Супрун #бахіли #медицина

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...