• Головна
  • «Тернопільські театральні вечори» – цього року все таки відбудуться
17:30, 2 листопада 2012 р.

«Тернопільські театральні вечори» – цього року все таки відбудуться

Візитка Тернополя – фестиваль «Тернопільські театральні вечори» –  цього року все таки відбудеться. Хоча і з запізненням на місяць. Навколо загрози не проведення цього фестивалю точилося багато розмов. А усе через брак коштів. Однак, гроші все ж таки знайшли.

– Така ситуація з приводу засідання сесії чергової. Один раз не зібралися депутати, сесія не відбулася. Однак все-таки, слава Богу, зібралися депутати, проголосували за зміни до бюджету і ми маємо додаткове фінансування від обласної адміністрації і обласної ради. Тобто, з обласного бюджету. Із залученням коштів Міністерства культури – це буде десь біля 80-85 тисяч гривень на проведення фестивалю, – повідомив начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей.

З обласного бюджету виділили 40 тисяч гривень, а Міністерство культури виділило ще 45 тисяч гривень. Цих коштів має вистачити, щоб прийняти десять колективів з України і достойно провести фестиваль, –  запевняє Григорій Шергей.

Цього року «Тернопільські театральні вечори» трішки посунули у часі. Дебютні вистави молодих режисерів показуватимуть з 4 по 8 грудня. Визначена вже й тематика мистецького заходу, пише зз.

– У фестивалі однозначно буде червоною наскрізною ниткою проходити постать Леся Курбаса. Адже в цьому році 125 років від дня його народження і власне в цьому році у листопаді 75 річниця трагічної загибелі Леся Курбаса, – зауважив Григорій Шергей.

«Тернопільські театральні вечори. Дебют» будуть проходити не лише на сцені драматичного театру в Тернополі. Деякі заходи відбудуться у музеї в Скалаті, де проживав Лесь Курбас, і в селі Новосілка Підволочиського району, де навчався засновник вже сучасних «Театральних вечорів» Михайло Форгель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...