• Головна
  • У Тернополі відкрили виставку до 140-ої річниці від дня народження Богдана Лепкого
16:30, 3 листопада 2012 р.

У Тернополі відкрили виставку до 140-ої річниці від дня народження Богдана Лепкого

140 річницю від Дня народження нашого земляка українського письменника, літературознавця, критика, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча та художника Богдана Лепкого відзначатимуть в Україні  9 листопада.

З нагоди ювілею в обласному Держархіві відкрили виставку "Я жив тобою, Україно".

Виставка представлена у держархіві Тернопільської області - своєрідний екскурс у творче життя Богдана Лепкого, насичене літературою, художнім мистецтвом і неабияким внеском у культурний розвиток України ХІХ-ХХ століть.

- Представлені світлини Лепкого у колі друзів, серед знайомих, рідних, близьких. Також в 1925 році Лепкий стає членом товариства "Просвіта", почесним членом цього товариства і експонується в першому розділі нашої виставки власне журнал "Календар" товариства "Просвіта" 1927 рік, в якому читачів повідомляють про те, що Лепкого удостоїли цим званням почесного члена товариства "Просвіта", - розповів головний спеціаліст держархіву Тернопільської області Тетяна Маркевич.

Присвячена Богдану Лепкому виставка насичена раритетними виданнями, у яких за життя публікувався цей багатогранний митець. Тут є публікації у журналах, що видавалися діаспорою у Чикаго. Представлені також прозові і поетичні твори Лепкого - в окремих книгах, а також ті, які видавалися у тодішніх Українських часописах.

- Напевно найцінніше, що є на нашій виставці, це є окремі прижиттєві видання. Є і ранні видання, зокрема, оповідання "В глухім куті", яке вийшло у Львові в 1903 році. Є і, напевно, одне з останніх видань, це його була така трилогія "Казка мойого життя", саме Бережани, він написав в 1941 році і це видання, яке було вийшло у Кракові, є теж в нас на виставці, - каже TV4 Тетяна Маркевич.

Ознайомитися із творчим життям Богдана Лепкого в обласному держархіві можна буде протягом усього листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"45 400 грн зарплати на місяць, робота для людей без дипломів": роботодавці терміново шукають працівників
"Холодна гроза суне на ряд областей, хлинуть великі потоки води": синоптики попередили про погіршення погоди
Оголошення
live comments feed...