• Головна
  • У селах Тернопільщини вигідніше відмовлятися від стаціонарного телефону?
19:30, 5 листопада 2012 р.

У селах Тернопільщини вигідніше відмовлятися від стаціонарного телефону?

З 1 листопада подорожчав стаціонарний телефонний зв'язок. Відповідну постанову прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформації.

Тариф змінюють у два етапи. Подорожчання на 10% вже відбулось з 1 липня цього року. Зараз вступив у дію другий етап подорожчання. Теж на 10%, але лише для сільського населення.

За останніх два роки тарифи на стаціонарний телефонний зв'язок зростають вже вчетверте. Цього разу подорожчання торкнулось лише сільського населення. У селах та селищах телефонний зв'язок і надалі для підприємства збитковий.

- Чому підвищуються ціни? Бо сільський телефонний зв'язок не рентабельний. От зараз в нас планують встановити 27 площадок, де буде інтернет. Тобто, там, де ще є інтернет, люди користуються телефоном. А де немає інтернету, то він просто нерентабельний, - розповів tv 4 заступник директора з питань маркетингу та продажу послуг Тернопільської філії ВАТ "Укртелеком" Роман Лісович.

Ще одна причина зростання тарифів - ріст цін на енергоносії. Роман Лісович прогнозує, ймовірно, люди почнуть відмовлятися від стаціонарних телефонів. Останнє здорожчання на 10% не робить сільський телефонний зв'язок прибутковим. Для того, аби підприємство вийшло на нуль, каже Роман Лісович, тарифи мали б зрости приблизно на 50%.

- Наша область - це аграрна, тобто найбільше проживає сільське населення. Таких дві області в Україні є. І якщо взяти, то найбільше постраждають наші села. При мінімальній пенсії 1000 гривень кожна людина рахує копійки. Там тих 2 гривні чи 1,8 грн збільшення йде, - каже Роман Лісович.

Відтепер абонплата за основний телефонний апарат для населення у селах та селищах міського типу складає 19 гривень 66 копійок. Трохи дешевше обійдеться спарений телефон - 15,72. Зросли на 10% тарифи також для небюджетних підприємств, установ та організацій. Для бюджетних установ ціни не змінилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...