• Головна
  • Українське телебачення впроваджує нове маркування фільмів
16:30, 6 листопада 2012 р.

Українське телебачення впроваджує нове маркування фільмів

Проект нового маркування медіаконтенту на телебаченні хоче впровадити нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Як повідомила одна з розробників проекту, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології АПН Любов Найдьонова, нові символи замінять діючу зараз на телебаченні систему маркування – зелене коло (програма для широкого перегляду), жовтий трикутник (перегляд неповнолітніми дозволений в присутності батьків), червоний квадрат (передача тільки для дорослих). На думку пані Найдьонової, існуюча система неефективна, оскільки “через неоднозначні критерії визначення в ній допускається багато помилок”. Згідно нової системи маркування, в лівому нижньому куті екрану глядач побачить два кола – один із зазначенням вікового обмеження (6, 9, 12, 16 років), інший – з піктограмою, що зображуватиме наявність небезпечного контенту, повідомляє “УНІАН“.

Телепродукт пропонується сортувати на сім категорій – виходячи з наявності в ньому сцен насильства, жорстокості і смерті; жахів і катастроф; сексу; споживання наркотиків, алкоголю і тютюну; нецензурної лексики та кримінального жаргону; дискримінації. Зокрема, фільми зі сценами насильства запропоновано позначати круглою піктограмою з зображенням кулака або людини в центрі мішені, фільми жахів – зображенням гарбуза – атрибуту свята Хеллоуїна; фільми зі сценами сексу – гендерними символами; вживання наркотиків – листом марихуани.

За словами пані Найдьонової, програми, заборонені до перегляду дітям до 6 років, не слід демонструвати до 21.30, 9 і 12 років – до 22.00, 16 років – до 22.30, 18 років – до 0.00. Експерти, запрошені на засідання робочої групи, розкритикували нову систему. “Ці картинки складні для сприйняття. Символи, що позначають сцени сексу, будуть незрозумілі жителям маленьких міст і сіл. А з приводу листа марихуани в колі я б подумала, що це лист каштана, символ Києва”, – заявила, зокрема, психолог, директор міжнародного гуманітарного центру “Розрада” Валентина Бондаровська.

За словами заступника голови Нацради Лариси Мудрак, символи будуть затверджені до кінця року, після чого, в 2013 році, протестовані на одному з державних телеканалів: “У цілому реалізація проекту займе від трьох до шести років. Спочатку буде створена технічна база, а потім окремим законом буде затверджено кодування програм”.

Українське телебачення впроваджує нове маркування фільмів, фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...