• Головна
  • Мешканці Тернопільщини стали під колеса, щоб висловити недовіру сільському голові
09:00, 7 листопада 2012 р.

Мешканці Тернопільщини стали під колеса, щоб висловити недовіру сільському голові

Мешканці села Заруддя вимагають зняти сільського голову із займаної посади. Конфлікт селян із сьогоднішнім очільником сільради триває вже не один рік.

У березні 2012-го в спецпроекті «Гаряча лінія» телеканалу ІНТБ ми розповідали про сутичку посадовця з односельчанином Степаном Мавдюком.

(«Гаряча лінія», березень 2012 р.) Степан Мавдюк, мешканець с. Заруддя, Збаразького району: «Бачу, машина поїхала. Їду дальше. Дивлюся, він під деревами стоїть машиною. Він виганяється і я не знаю, чи він що в руках мав, чи що, бо я не сподівався. Кажу: «Володя, що таке? Що сталось?» І бити. Я не знаю, скільки тово. Я вже глянув, що він газанув і – на Заруддя, побіг на Заруддя. І все, я пам'ять втратив».

(«Гаряча лінія», березень 2012 р.) Володимир Бринюк, сільський голова с. Заруддя, Збаразького району: «Я його не бив. Подивіться на нього, подивіться на мене. Хай мене земля поб’є і Бог, якщо я його бив. Я йому тільки по морді дав і все. Розумієте? От і все. Після того була бесіда. Я їм типу заплатив, бо давали мені 560 грн. штрафу».

Та на цьому конфлікт не завершився. Нещодавно, під час засідання виконкому сільради, «жертвою» голови стала дружина Степана Мавдюка.

Ганна Мавдюк, мешканка с. Заруддя, Збаразького району: «Я сіла зразу, бо ще виконком не почався, він прибігає, то я посадова особа, приганяється до мене: «Чого ти присунула?» Я кажу: «Я не присунула, а прийшла, щоб голова сільської ради дав мені пояснення, доки буде в гаражі тримати закриту машину». Вибачте, шановні. Він сказав, що положив на мене свого ч…а, став так, товче руками і показує».

Службове авто, яким цікавилася пані Ганна, сільський голова тримає у себе на подвір’ї, розповідають мешканці Заруддя, замість того, щоб віддати його для похоронних процесій.

Та найбільше громада хотіла з’ясувати, чому пан Бринюк не дозволяє їм отримати гроші за майнові сертифікати. Розплатитися з людьми повинні за вже непрацюючий зернотік і два гектари гаражів. Сьогодні знайшовся покупець, який готовий платити людям за їхні сертифікати на майно. Затримка лише в підписі сільського голови, який після тривалих вимагань селян, все таки, погодився погасити їм майнові акти. Але в результаті, Володимир Бринюк підписав тільки один сертифікат.

Віктор Стрілка, голова майнової комісії сільської ради с. Заруддя, Збаразького району: «В присутності усіх депутатів на сесії, ця сесія була в понеділок, на середу, сказав, «Я буду гасити згідно нормативних актів відповідні акти майнові». В середу люди зійшлися на погашення. Наш голова в своїх діях є людина неадекватна. Одного старшого чоловіка от штовхнув зі сходів, сказав «Я не гасив і не збираюся гасити» і штовхнув людину зі сходів».

Раїса Мазур, бухгалтер сільської ради с. Заруддя, Збаразького району: «Він ще раніше виписав тільки Олишковецьке, як вони кажуть, своїй сестрі, то він вже пальці кусає. Бо йому сказали, що туди не лізти, бо будете відповідали. Він навіть тоді на сесії виніс. В нас сесії, я що знаю, чи вони не розібралися, чи що. То все гонило, що «скоро-скоро, скоро-скоро». Ну слухайте, підписати то все і ще, я вам скажу так, в нас навіть на майнових сертифікатах є така розбіжність, як одному на один процент припадає 13 тис., то є такі люди, що 83 тис. припадає».

В понеділок, о пів на одинадцяту ранку сільського голови на робочому місці ми не застали. Односельці повідомили, що на роботі він буває рідко.

Ганна Мавдюк, мешканка с. Заруддя, Збаразького району: «Постійно в сільській раді його немає. Люди ходять за ним по три… От є людина, он стоїть чоловік з папкою, хай скаже – він вже цілий тиждень ходить, не може підписати документів, бо його (сільського голови) немає. Він, якщо не їде по товари в Тернопіль, то возить бухгалтерку, з якою ви нині бачились».

Не з’явивися Володимир Бринюк і на збори по обговоренню виплат, які скликали мешканці села. За словами бухгалтера, він поїхав на зустріч у Збаразьку райдержадміністрацію. Адже розібратися, кому, що і скільки за нормами Постанови виплачувати, гадає жінка, йому самому не під силу.

Раїса Мазур, бухгалтер сільської ради с. Заруддя, Збаразького району: «В районній адміністрації. Він дзвонив при мені до голови районної адміністрації. Той сказав, що «в мене зараз нарада». Я не слухала. Він так сказав після того «В мене нарада. Після наради я викликаю прокурора, там кого він там викликає, юристів, то все, і будем вирішувати, що робити. Щоб нам дали відповідь. І що думаєте, з юстиції вислали нам Постанову № 177. Якщо юстиція не дає роз’яснення тої Постанови № 177, то як може голова сільський сам розібратися в тій Постанові?»

Ще більше обурені відсутністю голови, люди перекрили рух на трасі Тернопіль-Кременець, яка проходить через їхнє село. Так мешканці Заруддя закликали районну та обласну владу перестати покривати Володимира Бринюка та допомогти їм усунути його від керівництва сільрадою. Через 15-ть хвилин на місце протесту з’їхалися представники районної міліції та адміністрації. Чиновники пообіцяли зібрати комісію, щоб вирішити це питання, та обговорити ситуацію із сільським головою паном Бринюком.

Наступного дня журналістам все ж вдалося поспілкуватися з головою села Заруддя. Як і бухгалтер, посадовець запевнив, що під час зборів був у райдержадміністрації.

Володимир Бринюк, сільський голова с. Заруддя, Збаразького району: «Якраз я подзвонив в адміністрацію. Мені сказали, щоб я поїхав туда. І я поїхав в адміністрацію. Нікуди я ні від кого не тікав».

Та й чоловіка, який звернувся із сертифікатом, запевняє Володимир Бринюк, не штовхав.

Володимир Бринюк, сільський голова с. Заруддя, Збаразького району: «Під’їхав голова адміністрації і зам. голови районної ради. А цей дядько був з велосипедом. Там в нас прохожа доріжка є. І він мені застрягав. Я вже йшов, тому що треба було скоріше, повинен чекати голова сільської ради на голову адміністрації. І я просто за велосипеда взяв і так в сторону. Кажу: «Дай пройти». От. А він почав до мене казати, що я його штовхаю».

Але найголовніше, що підписувати майнові сертифікати, каже пан Бринюк, він не має права. Зробити це може тільки нотаріальна особа.

Володимир Бринюк, сільський голова с. Заруддя, Збаразького району: «Назбиравши певну кількість сертифікатів, голова майнової комісії звернувся до мене про погашення сертифікатів на користь директор ПАП «Добрий самарянин» як фізичної особи, заявивши, щоб я вчинив нотаріальні дії, на що я не маю таких уповноважень».

Якщо мешканці села підпишуть сертифікати нотаріально, Володимир Бринюк, у свою чергу, обіцяє зробити все залежне від сільради, щоб людям виплатили їхні гроші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...