• Головна
  • Держслужбовцям заборонили нецензурну лексику і підвищену інтонацію
10:45, 7 листопада 2012 р.

Держслужбовцям заборонили нецензурну лексику і підвищену інтонацію

Державним службовцям приписано уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування.

Відповідним наказом Нацагентства з питань держслужби внесено зміни до Загальних правил поведінки державного службовця, повідомляє"Українська правда".

Нацдержслужби постановило, що правила поведінки чиновників ґрунтуються не лише на Конституції, але й на законі про правила етичної поведінки.

Зокрема, наказом вноситься положення, за яким держслужбовці мають "додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки, культури спілкування (уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування)".

Крім того, згідно з наказом, у разі отримання для виконання рішення чи доручень, що суперечать законодавству або становлять загрозу правам, свободам чи інтересам громадян, юридичних осіб, держави або суспільним інтересам, держслужбовець зобов'язаний негайно в письмовій формі повідомити про це керівника органу державної влади, у якому він працює.

Наказ також передбачає, що про виявлення неправомірної вигоди або дарунка (пожертви) для чиновника складається акт у довільній формі, в якому зазначаються характеристики отриманого та обставини, за яких це було виявлено. Акт підписується чиновником та безпосереднім керівником.

Згідно з наказом, за порушення правил етичної поведінки державні службовці несуть відповідальність відповідно до статті 18 Закону України "Про правила етичної поведінки", за якою передбачається дисциплінарна, адміністративна, кримінальна та матеріальна відповідальність з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...