• Головна
  • За останній місяць молочні продукти на центральному ринку Тернополя подорожчали
12:45, 8 листопада 2012 р.

За останній місяць молочні продукти на центральному ринку Тернополя подорожчали

За останній місяць молокопродукти подорожчали, але незначно, розповідає пан Володимир. Підприємець торгує молочними продуктами, виготовленими на заводі. Стверджує: відколи відбулось подорожчання, покупців не поменшало.

- Я б не сказав, що подорожчали. Сметана - на 20 копійок, масло - на 30 копійок пачками, сир на 50 копійок. В середньому ціни не мінялися, люди приходять, трошки щось купляють в даний час, а дальше не знаєм, як буде, тому що йде до зими, а молоко... корови менше дояться, молока буде менше і, напевно, і підніметься ціна на сир, - розповідає продавець Володимир.

Що молочні продукти дорожчатимуть і далі, не заперечує і пані Люба. Разом із чоловіком на Центаральному ринку Тернополя вона продає молоко, сир, сметану і масло. Все - домашнього виробництва. А ціна на їх товар зростає кожного року сезонно - восени і взимку.

- Це кожного року постійно і масло, ну та всьо молочне дорожчає. Більшість корів тільні, нема молока і відносно менше, вже ж не пасуться корови. Раніше як 15 літрів було в день молока, зараз 8 - наполовину, - каже продавець молокопродуктів Люба.

Через це ціна на домашню молочну продукцію зросла в середньому на 2-5 гривень. Літр сепараторної сметани на ринку коштує 30 гривень, збираної - 20-22і. Сир подорожчав на 4-5 гривень за кілограм і коштує 24-25 гривень. За кілограм масла на ринку правлять 65 гривень, ще донедавна його продавали по 50-60. Покупців на центральному ринку не бракує, а от продавців - небагато. Попри всі переваги - а це спеціально устатковані місця, кондиціонери, холодильники, якими зараз обладнаний ринок, люди звикли торгувати на вулиці.

Нерідко люди, які хочуть купити молочні продукти, до ринку не доходять, а зупиняються у місцях стихійної торгівлі, де ніхто не гарантує якість продукту, адже жодна лабораторія її не перевіряла.

- Дуже багато в нас поступає жалоб, шо буває неякісна продукція, але і приходячи пишуть заяви на керівників. Коли ми вже розпитуємся, де вони купили, багато виходить, що люди купляють товар на тротуарі біля ринку. Це є стихійна торгівля. Ринок не має жодного відношення, - розказав комерційний директор Центрального ринку Тернополя Степан Горуц.

Чи ж буде наступна хвиля подорожчання молочних продуктів, поки невідомо, кажуть продавці, але припускають: найпевніше ціни зростуть ближче до новорічно-різдвяних свят.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...