• Головна
  • Гроші тернопільських університетів забрали на вибори?
17:44, 9 листопада 2012 р.

Гроші тернопільських університетів забрали на вибори?

Вищі навчальні заклади України відчувають гострий дефіцит коштів через  недофінансування галузі і блокування казначейством їхніх власних рахунків. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода голова Громадської Ради освітян і науковців України, колишній міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. 

«З другої половини вересня казначейство заблокувало рахунки університетів та інших навчальних закладів. Навчальні заклади не можуть використовувати власні кошти, які вони отримують за платне навчання, оренду приміщень чи надання інших платних послуг. Ось приклад, два університети перерахували по півмільйона та півтора мільйона гривень й зараз мусять розплатитися за ремонти дахів й підготовку опалювального сезону. Але ці кошти для них заблоковані й їм нараховують штрафні санкції», – розповів голова громадської ради освітян.

За словами Станіслава Ніколаєнка, така ситуація «на сході, заході й у центрі України». Виші не отримують грошей уже кілька місяців і не можуть заплатити за комунальні послуги і теплопостачання, а також розрахуватися за ремонти гуртожитків й інших приміщень.

Голова громадської ради освітян вважає, що причиною кризової ситуації з фінансуванням вишів є великий дефіцит бюджету. «Гроші забрали на вибори, а тепер навіть власні кошти університетів забирають на те, щоб  покрити основні статті видатків – зарплати та стипендії», – сказав Ніколаєнко.

Міністерство освіти у відповіді на інформаційний запит Радіо Свобода не заперечило й не підтвердило інформацію про проблеми з фінансуванням  вищих навчальних закладів, але наголосило, що самоврядність університетів дозволяє їм «визначати, яким чином буде виконано всі умови, щоб забезпечити виконання навчального процесу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Шокуючий напад на працівників ТЦК: військових лупцювали чоловіки і жінки (ВІДЕО)
"Новий тарифи на газ та електроенергію з 1 червня": скільки коштуватиме куб та 1 кВт*год, хто заплатить більше?
ТЦК ідуть у рейди по чоловіків, масові роздачі повісток та штрафи починаються у цих місцях: мобілізація, повістки і ВЛК
"ТЦК мобілізує масово всіх людей цієї категоії, в Україні чоловіки втратять бронювання тотально": повістки, мобілізація, ВЛК
Оголошення
live comments feed...