• Головна
  • У Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови
20:35, 9 листопада 2012 р.

У Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови

У День писемності та мови в Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Основна мета конкурсу - утвердити статус української мови, піднести її престиж серед української молоді. Взяти участь у конкурсі може кожен учень. Але належна підготовка - обов'язкова.

Учениця Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка Христина Спільник у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика бере участь всьоме. Минулого року дівчина виборола ІІ місце у конкурсі на Всеукраїнському етапі. Цьогоріч сподівається на перемогу.

- Кокурс Яцика він мені характерний тим, що завдання дуже гарні і цікаві, їх просто приємно робити. Бо олімпіади з мови та літератури там таке, більше теорії, а конкурс Яцика, там більше практики, практичне застосування мови, там є багато на визначення помилок, які допускають люди. Тому мені завдання дуже подобаються, - розповіла учениця Тернопільської Української гімназії ім. Франка Христина Спільник.

Учасники Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика зізнаються: щороку рівень конкурсу зростає, однак це ще більше заохочує їх брати участь і випробовувати власні сили.

- Минулого року завдання були досить складні, але я думаю, що цього року я знову піду і спробую пройти трохи далі обласного рівня. Цей конкурс насамперед для мене це можливість всамодосконалитись доказати самій собі, що я вмію і можу, - каже tv4 учениця Тернопільської Української гімназії ім. Франка   Ірина Махтура.

Конкурс імені Петра Яцика проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Показати свої знання з української мови мають змогу школярі та студенти не лише з України, а більш як з 25 країн світу.

Анатолій Крижанівський, директор Тернопільської Української гімназії ім. Франка: "Як правило пишуть діти, ті що зголошуються в нас в гімназії, в нас 650 дітей, з них близько 85 ми їх розділили на три групи: менша, середня і старша, от власне вони почнуть боротьбу за перемогу. Хочу сказати і потішитися, що Тернопільщина має хороші результати на Всеукраїнському рівні. І наша гімназія минулого року мала на цьому етапі друге місце, трошки не дотягнули, така Христинка Спільник завоювала друге місце і ми тішимося".

Олександра Грабовська, вчитель української мови Тернопільської Української гімназії ім. Франка: "Акція надзвичайно важлива особливо важлива, саме в наш час, коли українська мова виявляється потребує захисту в Україні. Сьогодні ми також відкриваємо тиждень української мови в гімназії, будуть проходити відкриті уроки, різноманітні конкурси, заходи, концерти, щодо захисту української мови. А завершиться тиждень таким форумом на захист української мови, на якому ми висловимо свою громадянську позицію".

Підбиватимуть підсумки  Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика традиційно навесні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...