• Головна
  • Доцільність використання СЕС та результативність
Новини компаній
11:06, 5 вересня 2018 р.

Доцільність використання СЕС та результативність

Новини компаній
Доцільність використання СЕС та результативність

Ще донедавна атомна енергетика вважалася панацеєю в світовому енергетичному секторі, однак дві аварії змусили світ шукати альтернативу «мирному атому». І світ знайшов їїу вигляді відновлювальних джерел енергії. Вже зараз у світі є держави, де альтернативні джерела виробляють понад 90% електроенергії і це тільки початок.

В Україні, на жаль, ці цифри є набагато скромнішими, однак у нас є всі шанси досягнути цих показників в найближчі десятиліття. Одним з найперспективніших напрямків для нашої держави є сонячна енергетика.

Україна належить до держав з середнім рівнем сонячної радіації, наша держава отримує на рік близько 1000-1350 КВт/м2, однак Німеччина з приблизно такими показниками є лідером на ринку сонячної енергетики.

Про доцільність розвитку сонячної енергетики на території України говорять й інші фактори:

-Вигідне територіальне розташування нашої держави, яке гарантує високі об’єми виробництва сонячної енергії.

-Наявність «Зеленого» тарифу. Багато держав світу вже пройшли етап «зеленого» тарифу й зелена енергетика у них уже на конкурує з традиційною на одному рівні, тоді коли наша держава тільки почала рух в цьому напрямку.

-     Порівняно невелика вартість сонячної електростанції. Спочатку може здатися, що вартість установки є занадто високою, однак провівши необхідні розрахунки, можна зробити висновок, що вже за короткий час, проект не тільки окупиться, але й буде приносити прибуток. 

Середня тривалість окупності – 5-8 років.

Однак, попри позитивні фактори, частка сонячної енергетики на нашому ринку досі залишається незначною, з ряду причин:

-Втрата значної частини території України. Там розташовані найбільші сонячні електростанції, також найбільша інтенсивність сонячного випромінювання.

-Нестабільність нормативно-правової бази, часте внесення змін в законодавчу базу відлякує інвесторів від галузі.

-Зниження «Зеленого» тарифу, для сонячних електростанцій, які були побудовані швидше

-Відсутність широкого інформування і спеціальних програм для залучення приватних домогосподарств.

Таким чином, на даному етапі сонячна енергетика в Україні є галуззю альтернативної енергетики, яка найшвидше розвивається. Однак, частка її і досі залишається менше 1%. Це говорить про доцільність інформування населення і залучення інвестицій в даний сектор на державному рівні.

Детальніше про всі переваги сонячної енергетики та можливості співпраці з ТОВ «Солар стратегія» можна довідатися на нашому сайті .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...