• Головна
  • Тернопільські одинадцятикласники зможуть задарма перевірити свої знання
18:30, 13 листопада 2012 р.

Тернопільські одинадцятикласники зможуть задарма перевірити свої знання

Таку заяву під час візиту в область зробив директор Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти.

Загальнонавчальні тести здають за допомогою програми комп’ютерного моніторингу знань. У січні-березні 2013-го перевірити свою готовність до вступу у виш таким методом зможуть абітурієнти Тернопільщини. Це дозволить уникнути непотрібних витрат на репетиторство та розчарувань після зарахування до лав студентів, повідомляє Інтб.

«Батько каже: «Дайте мені об’єктивну характеристику швидше». Так от. Оскільки процедура тестування дуже дорога, недешева принаймні, то ми готові в комп’ютерному режимі продіагностувати дітей. Центр піде на добровільне дійство – ми безплатно їх протестуємо. Ми просто йому скажемо: «Хлопчику, дивися, реально твоя ситуація є такою», – розповів директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.

Про реальні знання випускників сьогодні не говорить і шкільне оцінювання, вважають освітяни. Більше того, при моніторингу результатів зовнішнього незалежного оцінювання медалістів, що цілком законно, вони все більше розчаровуються.

«Набагато менше «12» в додатку до атестата мають випускники гімназії, які проходять всі етапи олімпіад, захистів наукових робіт і показують 200 балів на ЗНО, навіть не маючи золотої медалі, і 12-ка суцільна, виставлена в додатку», – каже заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Оксана Піхурко.

Кому пройти комп’ютерний моніторинг не вдасться, можуть перевірити себе на попередньому ЗНО. Вартість такого тестування – 89 гривень з одного предмету. Зареєструватися на попереднє оцінювання можна на сайті www.test.if.ua до кінця листопада. Результати цього тестування, на думку освітян, майже аналогічні основним.

«Грубо кажучи, це своєрідний екзит-пол. Абсолютної точності бути не може, але тенденцію ми показати можемо. Пробне тестування і основне тестування – тести написані за тими самими програмами. Більше того, структура тестів – така самісінька. Структура самого тестового завдання також така самісінька. Просто сам зміст інший», – зазначив Богдан Томенчук.

До речі, всі учасники пробного незалежного оцінювання взяли участь у розіграші нетбуків. Визначення переможців серед цих одинадцятикласників відбувається автоматично, тому підтасувати результати не можна, запевняють у центрі оцінювання якості освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...