• Головна
  • Фільми жахів, інтимні сцени, насильство – заборонено дивитися тернопільським дітям
09:30, 15 листопада 2012 р.

Фільми жахів, інтимні сцени, насильство – заборонено дивитися тернопільським дітям

Дітям і підліткам заборонено дивитися телепередачі та фільми з жахами, насильством, інтимними сценами, наркотиками і лайкою. «Не пускатимуть» підростаюче покоління до екранів нові позначки, які Нацрада з питань телебачення хоче ввести з 2013-го року.

Піктограми у вигляді малюнків замінять уже звичний «світлофор» з кругом, трикутником і квадратом. Група, яка розробляла зображення, запропонувала по 2 варіанти для кожної категорії. Проте не всім ці малюнки зрозумілі та до смаку.

- Я не зовсім підтримую те, що запропоновано. І я сподіваюся, що це не є вже остаточний варіант, скажімо, з 2-х моментів, тобто або-або. Скажімо, та позначка, яка означає жахи, мені одна із них зовсім не подобається, інша також потребувала б вдосконалення. Я думаю, що це мало би бути винесено на обговорення, раз. І друге – це те, що, все таки, пропозиції мали піти від ширшого кола, - розповів ІНТБ Михайло Зубик, представник НРУ з питань телебачення і радіомовлення в Тернопільській області. 

Позначки розробляли і телевізійники, і психологи, і науковці, враховували досвід іноземних колег та думку батьків. Проте, розшифрувати більшість малюнків важко, зазначає психолог Наталія Гаєвська.

Наталія Гаєвська, практичний психолог: «Позначки, які стосуються жахів, насправді тут вони є досить такі неоднозначні і чітко сказати, що саме малося на увазі авторами, мабуть, складно. І якщо ми навіть уявимо собі, що ці позначки бачить людина, яка, припустимо, все своє життя провела в селі, в якійсь сільській місцевості, побачивши це все, вона навряд чи зможе зрозуміти і правильно трактувати, що це таке є і до чого це все».

Як телевізійники, так і психологи вважають, що замість нового маркування, краще «очистити» телебачення від тих же лайки, насильства і наркотиків. Тоді б не довелося багато позначати і страждати від наслідків поганого виховання молоді.

Михайло Зубик, представник НРУ з питань телебачення і радіомовлення в Тернопільській області: «Я готовий обома руками голосувати за те, щоб, все таки, ефір був чистіший, особливо телевізійний ефір був чистіший. І щоб не ставало дедалі більшою модою вживання ненормативної лексики. І насильство, і жахіття, які демонструють на екранах, воно, як кажуть, руйнують душу не тільки дитини, але і дорослої людини. Це однозначно перекидається і за рамки екрана, за межі ефіру, на вулицю».

Наталія Гаєвська, практичний психолог: «Я би не сказала, що потрібно повністю обмежити, повністю заборонити. Тому що заборони ще ніколи нікого ні до чого доброго не приводили. Але от обмежити продукцію з такою величезною кількістю і насильства, і якихось сексуальних сцен, і жахів, і використання наркотиків, і нецензурної лексики, однозначно, що це потрібно зробити. І чим менше такої продукції буде, відповідно, тим краще буде. І якщо замінити її на якісь більш конструктивні речі, звичайно, від цього виграють всі».

Крім нових позначок, на телеекранах залишать й вікові маркування. Програми для дітей транслюватимуть впродовж дня, 14-річних запросять до телевізора з 18-ї години, 16-річних – з 21-ї, 18-річним – з 23-ї, а тим, кому виповнилося 21 – пропонують контент після опівночі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...