• Головна
  • Тернопіль: гречану крупу і цукор тепер можна придбати за низькими цінами
10:30, 15 листопада 2012 р.

Тернопіль: гречану крупу і цукор тепер можна придбати за низькими цінами

Падати ціни почали через перевиробництво. Цього року область виробила цукру і гречки значно більше, ніж потрібно.

Придбати гречану крупу і цукор тепер можна за низькими цінами. На полицях магазинів за кілограм ядриці і цукру нового врожаю просять 5 гривень із копійками. Утім, гречка із старих запасів вдвічі дорожча. Таке зниження цін не може не тішити тернопільських покупців.

- Я часто купую ядрицю, бо вона корисна, а тепер і дешева,- говорить тернополянка Галина Яцишин. - Пам'ятаю, минулого року гречка була дуже дорога, доходило до 20 гривень за кілограм. Тому, цьогорічні ціни приємно дивують, за 20 гривень я придбаю близько чотирьох кілограмів крупи.

Відтак, про зниження цін на гречку на ринку чують вперше. Продавці кажуть, що середня ціна на ядрицю вісім гривень за кілограм. Чи подешевшає крупа потім, теж не знають.

- Люди постійно купують гречку,- каже продавець ринку  Валентина Ковальчук. Про те, що ціна висока ніхто не скаржиться.

В управлінні агропромрозвитку повідомляють, що ціни на гречку впали через її перевиробництво. Цього року її виробили на півтори тисячі тонн більше, ніж у минулому році.

- На сьогоднішній день ми вже маємо 12,5 тисяч тонн гречки, розповідає начальник управління агропромрозвитку Андрій Хома. - Згідно з нормами області потрібно 2 тисячі 600 тонн ядриці. Куди подіти решту, справа виробників.

Втричі більше цукру також виготовили цього сезону цукрові заводи. За рік область споживає близько 40-42 тисячі тонн. Відтак, щодня підприємства виготовляють близько 3300- 3400 тонн.

- Цукрові заводи ще працюють і не весь солодкий корінь зібрали,- повідомляє пан Хома. - Окрім того, в цьому сезоні область планує зварити ще не менше як 60 тисяч тонн цукру. Зараз кожне підприємство думає про свою прибутковість.

Продати вигідно залишки цукру і гречки виробникам буде дуже непросто. Цього року хороший урожай зібрали всій Україні. Тому падіння цін на ці продукти в області передбачають і далі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...