• Головна
  • Сьогодні тернопільська молодь святкує Міжнародний День студента
09:00, 17 листопада 2012 р.

Сьогодні тернопільська молодь святкує Міжнародний День студента

Міжнародний День студентів – це день міжнародної солідарності студентів. Cимволічне об’єднання студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів. Адже вони в цей День традиційно веселяться по повній программі, забувши про майбутню сесію, заліки і борги. Без уваги не залишаються ні клуби, ні бари, ні навіть гуртожитки.

У далекі часи середньовічної Європи з одного університету до іншого подорожували мандрівні студенти. Так вони малу змогу послухати лекції  знаменитих викладачів. Називали таких мандрівних студентів - вагантами, і під час подорожі вони нерідко складали вірші, у результаті чого утворився цілий розділ літератури - поезія вагантів, а пісні на їхні вірші із задоволенням розспівують і сучасні європейські студенти.

У Німеччині ще на початку нашого століття найбільшими забіяками в цій країні були студенти. З будь-якої причини, а частенько зовсім без причини, вони затівали дуелі. Боролися на шпагах, як правило, до першої крові, а поранитися намагалися на видному місці. "Шрами прикрашають чоловіка" - чи не звідси пішла відома приказка? Кожний поважаючий себе німецький студент повинен був мати хоч одну таку "прикрасу", а ті, хто не одержували її на дуелі, могли скористатися послугами хірурга-косметолога.

Навчання й повсякденне життя студентів у Росії регламентувалися уставом, а допустившие порушення правил каралися грошовими штрафами, мусили перевдягнутися у селянський одяг або втрачали права носити шпагу. За особливі заслуги кращі студенти достроково одержували військові звання. Стипендії, яку отримували студенти, вистачало на харчування, одяг і підручники, а також на те, щоб винайняти пристойне житло.

"Поклади свої знання ближче до серця свого і подалі від очей екзаменаторів твоїх". Ця міжнародна студентська мудрість, стосовно шпаргалок, особливо актуальна для кубинських студентів. Шпаргалки ( у перекладі з польської "непотрібні папірці") з’явилися, як бачимо, разом зі студентами. Кажуть, якщо сам робиш шпаргалку - вона навіть корисна, тому що мимоволі змушує повторювати пройдене. Різні викладачі по-різному ставляться до шпаргалок, але на Кубі студент, захоплений "на місці злочину", тобто із шпаргалкою на іспиті, підлягався негайному відрахуванню з інституту.

17 листопада 1939 року багато керівників Союзу студентів Чехословаччини були заарештовані німецько-фашистською окупаційною владою, а потім розстріляні. Більше тисячі студентів – героїв Опору і викладачів ВУЗів відправлені до концтаборів, ВУЗи зачинені. Саме на їх честь і був встановлений День Студента

Як в українських, так і в іноземних студентів є свої особливі традиції святкування . Цей знаменний „день” був, є і залишиться одним з найулюбленіших для всіх студентів, по всьому світу.

Для нашого українського студентського братерства характерна прикмета: „ Як би День студента не почався, він однаково закінчиться так само як і минулого разу!”

У такий день навіть старезні анекдоти і байки зі студентського життя набувають новизни й актуальності. Співати, танцювати, писати всякі римовані й неримовані твори на вільну тему студентство завжди любило, і День студента - саме той день, коли можна розкрити у собі нові таланти. Для святкування люди збираються у гуртожитках, особливою популярністю користуються верхні поверхи, куди "не ступить нога коменданта". У малюсіньку кімнатку набивається тьма народу й вечірка триває доти, доки не розженуть. Випадає, коли хтось запрошує всю компанію до себе додому. Або ж усі розходяться по барах та нічних клубах, де відриваються по-повній до самого ранку. Адже для наших студентів не головне де святкувати, а з ким і чим усе це закусити.

Напередодні цього свята навіть у колишніх студентів, які зовсім нещодавно покинули стіни рідної Almer Mater і ще не оговталися від безсонних ночей держіспитів, починає щемити у серці від того, що душею вони ще у вільному студентстві, а тілом вже належать до зовсім іншого соціального класу. Адже День студента – це свято, яке не знає національностей і віку, це свято, коли на всій нашій неосяжній планеті у цей день святкує і веселиться представники однієї національності -"студенти".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...