• Головна
  • Всіх українців зроблять донорами і після смерті розбиратимуть на органи
19:00, 17 листопада 2012 р.

Всіх українців зроблять донорами і після смерті розбиратимуть на органи

Міністерство охорони здоров'я України розробило та направило до Верховної ради законопроект, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо при житті юридично не оформить відмову від такої перспективи.

Законопроект був переданий до парламенту два тижні тому і на часі знаходиться на вивченні комітету Верховної ради з охорони здоров'я, пише "Сегодня". Головний трансплантолог МОЗ України Олександр Никоненко пояснив необхідність прийняття такого закону: "У нас 7 центрів трансплантації готові до постійної роботи. Але трупне донорство практично блоковане. У нас в країні роблять сотню пересадок нирок на рік, одну - серця і 12-14 - печінки. При цьому щорічно в трансплантації нирки потребують більше 2000 людей, печінки - близько 1000, серця - 500-700. Після смерті людини згоду на пересадку його органів має дати родич, але він перебуває у важкому психологічному стані, і найчастіше відмовляє", - каже Никоненко.

За словами головного трансплантолога, при розробці українського законопроекту автори орієнтувалися на досвід Росії, Білорусії, Італії та Австрії. Таким чином, після прийняття закону всі українці стануть потенційними донорами.

Всім 2 місяці будуть роз'яснювати, що вони можуть відмовитися від здачі органів: для цього потрібно буде написати заяву і віднести в поліклініку за місцем проживання або відправити електронною поштою в Держслужбу з трансплантації. Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботи із забору органів і пошук потенційних донорів. У лікарнях працюватимуть фахівці, що підшукують потенційних донорів у відділеннях реанімації та проінформують про них центри із забору органів.

Головний ризик, про який кажуть юристи, - неякісні органи для трансплантології та процвітання "чорного" ринку органів. Автори закону сподіваються на сувору систему контролю, запевняючи, що такі зловживання будуть неможливі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...