Чотири українських міста повністю перейдуть на "зелену" енергетику: серед них Чортків, що на Тернопільщині

В Україні четверо міст затвердили повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року. Це Кам'янець-Подільський, Житомир, Львів та Чортків.Ці міста підписали меморандум з громадською організацією 350.org.

Участь у цій угоді дасть містам доступ до міжнародних фондів, які допоможуть фінансувати перетворення. Аджешвейцарський Базель, ісландський Рейк'явік, американський Барлінгтон вже перейшли на "зелену" енергетику.

Регіональна координаторка організації 350.org Світлана Романко перераховує атрибути міста зі 100-відсотковою відновлювальною енергетикою:

"Електричний транспорт, будівлі з адаптованих матеріалів з нульовими викидами, сонячні колектори на дахах, вітрові електростанції на доступних місцях, теплоенергоцентралі, переобладнані під біопаливо, LED-освітлення вулиць".

Проте еколог групи "Охорона довкілля" "Реанімаційного пакету реформ" Алла Войціховська сумнівається у можливості повного переходу. Особливо для Львова.

"Відновлювані джерела - це ГЕС, вітрові, сонячні електростанції. ГЕС - відпадають, у нас - немає річок. Вітрові станції - теж малоймовірно, у Львові немає таких місць. Єдина надія - на сонячні батареї. Але це економічно вигідно ставити на багатоповерхівках в новій частині Львова, а не старій".

Як повідомляє "Економічна правда", навіть попри те, що цілі виглядають нереальними, меморандум однаково корисний містам.

Войціховська визнає:

"Навіть якщо вдасться досягти кількох відсотків - це теж, хай і малий, результат. І, можливо, це стане стимулом розвиватись в цьому напрямку далі".

Чортків зелена енергетика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі