• Головна
  • З 17 листопада тернополяни отримуватимуть валютні перекази лише у національній валюті
16:15, 19 листопада 2012 р.

З 17 листопада тернополяни отримуватимуть валютні перекази лише у національній валюті

17 листопада почала діяти постанова НБУ №476, згідно якої Національний банк України зобов`язав конвертувати в гривню валютні перекази на користь фізичних осіб на суму 150 тис. грн (в еквіваленті) і більше.

У постанові йдеться про встановлення  вимоги про обов`язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень з-за кордону в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) на суму, яка дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. грн на місяць строком на шість місяців”.

При цьому в документі наголошується, що ця вимога стосується і надходжень у російських рублях. Крім того, зазначається, що “виплата переказу, який надійшов у іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи на суму, яка дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. грн на місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок одержувача переказу”. Постанова набирає чинності через 10 днів після дня офіційної публікації, повідомляє ТВі.

Нагадаємо, 16 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок”. У законі за Нацбанком закріплюється право тимчасово (терміном до 6 місяців) вводити (з подальшим скасуванням після стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку й урівноваження платіжного балансу України) норму щодо обов`язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті. Крім того, НБУ надається право тимчасово змінювати терміни розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів. Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів дії на грошово-кредитний ринок” 6 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...