• Головна
  • У тернопільських кіосках з`явились цигарки зі страшними фото
15:00, 20 листопада 2012 р.

У тернопільських кіосках з`явились цигарки зі страшними фото

Фотографії пошкоджених нікотином та смолами органів, хворих людей тепер друкують на всіх пачках цигарок. Наразі тернополяни розкуповують старі запаси, на яких є лише словесні попередження, але в магазинах та кіосках вже є нові і з словесним, і з візуальним попередженням.

Першими у Тернополі зміни дизайну та страшні фото помітили продавці сигарет. На думку деяких з них, зміни нічого не дадуть. Такі висновки люди роблять на основі реакції покупців.

- Та що хочете там ставте, все одно купувати будуть, - припускає продавець відділу алкоголю та сигарет одного з магазинів міста Ганна. - Люди майже не реагують. Купують, дивляться, кладуть у кишеню.

Іншої думки психологи. Візуальна інформація про наслідки куріння, на думку фахівців, таки відіб'є бажання курити хоча б у початківців.

- Більшість інформації, до 70 відсотків, людина сприймає візуально, - пояснює практикуючий психолог Наталія Гаєвська. - Тому чіткі зображення з конкретними наслідками тютюнопаління матимуть свій вплив. Не одразу, звичайно, а поступово. Особливо це стосується курців, які мають незначний стаж, і початківців. Такий візуальний вплив, навіть якщо людина стверджує протилежне, викликатиме відразу. Щодо тих людей, хто палить багато років, то і їм ці фотографії допоможуть. Люди, можливо, почнуть менше палити.

Проте, у затятих курців, на думку фахівця, може спрацювати ефект заміщення. Тобто, одну погану звичку, яка їх почне лякати, змінять на не меншу шкідливу. Приміром, почнуть більше пити, бо ж причина "схильностей" не лише фізична, а й психологічна. Проте загальний результат нововведення, на думку пані Гаєвської, буде позитивним, пише 20 хвилин.

Нагадаємо, по новому оформлювати пачки з цигарками ще у 2009 році вирішив Кабмін. Рішення було спрямоване на інформування населення про небезпеку тютюнопаління та можливі наслідки. Зрештою, такі фотографії вже роками розміщують на сигаретних пачках закордоном. Та після благого рішення, почалось "футболення" закону по міністерствах і комітетах. Як з'ясували київські журналісти, гальмували нововведення свідомо та ще й самі чиновники.

"Таку слабкодухість уряд проявив, зокрема, старанням віце-прем’єра Бориса Колеснікова. Саме він, за свідченням колишнього міністра Міністерства охорони здоровя Зіновія Митника, був головним противником картинок під час розгляду цього питання на засіданнях уряду”, йдеться у статті Тетяни Чорновіл “Королям чорного Мальборо потрібні діти-курці”.

У своїй публікації пані Чорновіл довела що і віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков і секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова мають свої інтереси у цигарковому бізнесі. Як у легальному, так і не зовсім. Лише після публікації цього розслідування питання зрушило з мертвої точки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...