Тернопільські магазини зобов'язані маркувати товари з Росії, є рішення сесії

Таке рішення прийняли депутати на сесії міської ради 5 жовтня. Ще рекомендують не ставити російські товари біля кас. А у Верховну Раду зроблять звернення, щоб заборонили продаж російських товарів. Пише «20 хвилин».

  "В нас вже чотири роки триває неоголошена війна, люди щодня підтримують наших хлопців на фронті і чи не щодня ми отримуємо інформацію про те, що там відбувається, про загибель, - каже Олег Нитка. - Після початку бойових дій в магазинах почали маркувати товари, які завезені з Росії, як товар з країни агресора. Зайдіть сьогодні в магазини - жодного маркування. Товари країни агресора продають в прикасовій зоні, тобто, де найбільший попит на товари: починаючи від жуйок і закінчуючи чаями".

Тому депутат у своєму зверненні просить зобов'язати всі підприємства торгівлі повторно ввести маркування товарів з країни агресора, заборонити продаж товарів країни агресора в прикасовій зоні та з 1 січня 2019-ого взагалі заборонити продаж будь-яких товарів завезених з Росії.

Міський голова зазначив, що чисто патріотично звернення депутата підтримує, але є певні моменти, які регулюються законом. Рішення на сесії прийняти можуть, але не зможуть забезпечити його виконання. І додав, що такі рішення мала б приймати Верховна Рада. Але після обговорення запропонував, щоб маркування товарів з Росії було обов'язковим, рекомендувати підприємцям, щоб ці товари не ставили біля кас. А до Верховної Ради зробити звернення, щоб вони прийняли відповідне рішення про заборону продажу російських товарів.

  " А ми доручимо муніципальній поліції проконтролювати рішення сесії щодо маркування", - додає Сергій Надал.

Депутат Олег Нитка додав, що Тернопіль ввів обмеженні щодо продажу алкоголю, тому могли б стати першим містом в Україні, яке би відмовилось від російських товарів. Підтримав пана Нитку і секретар міської ради Віктор Шумада, який прокоментував, що обсяги зовнішньої економічної торгівлі з Росією щорічно зменшуються. А обсяги торгівлі з європейськими країнами - збільшуються. Клопотання Олега Нитки з доповненнями від міського голови підтримали 34 депутати. 

тернопіль товари маркування рішення сесія міськрада міська рада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі