• Головна
  • Медики виявили сказ у понад сотні тварин на Тернопільщині
19:00, 21 листопада 2012 р.

Медики виявили сказ у понад сотні тварин на Тернопільщині

У понад сотні тварин виявили сказ медики Тернопільщини з початку цього року. Це, кажуть, і дикі, і домашні, і безпритульні тварини. 

Проте усі вони - неабияка загроза для людей. Адже сказ передається не лише при укусі тварин, а й під час контакту з ними, через слину, застерігають медики.

- Випадок сказу серед диких тварин був виявлений на початку жовтня. Лисиця забігла на приватну територію на вул. Гагаріна. Там були домашні тварини, які її загризли. Коли дослідили цю лисицю, в неї виявили сказ, - розповіла tv4 завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської міської санепідстанції Богдана Козяр.

Це один з останніх випадків сказу серед диких тварин. Вулицю Гагаріна у Тернополі та прилеглі до неї вулиці оголосили неблагополучними. Усіх домашніх тварин у цьому районі щепили проти сказу. Проте крім лисиць, куниць, вовків та кабанів, сказ часто виявляють і в домашніх улюбленців - кішок, собак, хом'яків. Ті ж можуть заразити господарів.

- У місті Тернополі за 10 місяців було зареєстровано 5 випадків скажених тварин. Це були 3 хом'яки і дві собаки. Постраждало від них 12 осіб. Це ті люди, яких тварини покусали і контактні люди, які доглядали за цими тваринами, - каже Богдана Козяр.

Почастішали з початку року й випадки укусів людей тваринами, в тому числі бездомними. Та й при дослідженні сказ виявляють у все більшої кількості тварин. Цьогоріч таких випадків більше сотні. І хоча людських смертей від сказу цьогоріч не було, у минулі два роки два випадки гідрофобії у мешканців Тернопільщини медики все ж виявили. Тому ситуація в області і загалом в Україні залишається складною. Вакцини ж проти сказу при цьому не вистачає, кажуть медики. А у травні та червні її у Тернополі майже не було. Зараз ситуація краща. Хоча не в повній мірі, вакцина все ж є. Натомість немає антирабічного імуноглобуліну, необхідного для лікування покусаних людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...