94-річний дідусь десять разів підряд важив тернополянина: історія довгожителя, котрий дивує своєю порядністю (ФОТО)

Гуляючи вулицями Тернополя, якщо придивлятися до того, що відбувається довкола, то можна помітити чимало незвичних подій та людей. У кожної людини є своя історія, і що тривалішим стає життя, то цікавішим робиться й історія.

Як повідомляє "Про Те", у центрі Тернополя можна зустріти літнього чоловіка, котрий заробляє собі на життя, зважуючи перехожих.

Під час війни його контузили, через що зараз сильно не дочуває. Прохання сфотографувати його журналісту довелося написати на нотатках в телефоні, щоб чоловік міг це прочитати. Так і спілкувались 15 хвилин.

Після закінчення війни старшого брата і матір вбили радянські війська в 1945 році, через те, що брат був воїном УПА. Хату спалили. Під час катувань братові на лобі вирізали тризуб і зробили розжареним клеймом шрами по всій голові. Івану ж під час катувань перебили ноги та дірявили п’яти.

Все життя пропрацював кравцем. Останні 10 років живе з внучкою в Тернополі. Через сильну глухуватість дізнатися більше про життя пана Івана не вдалося.

Пан Іван майже щодня сидить в центрі міста, навпроти Українського Дому "Перемога", де охочі можуть за невеличку благодійність зважитись на вагах. Люди дають по 2-5 гривень.

Давши набагато більше (на знак вдячності за приділений час), журналіст отримав відмову від пана Івана приймати таку суму грошей (можливо, людина не хотіла відчувати себе жебраком).

Через те довелося 10 раз підряд ставати на ваги, щоб показати, що Пан Іван справедливо заслужив кошти.

На запитання, скільки ж йому років, була одержана відповідь: 94.

Дев’яносто чотири роки! Ніщо, окрім його виснажених очей, не підтверджувало його віку. Таких, як пан Іван, в країні мільйони. Ви їх бачите щодня, але не помічаєте. Вони живуть з вами в одному місті, під’їзді чи навіть являються членом вашої сім’ї.

Старість в нашій країні – це ганебна картина, через яку болить серце. Невже людині потрібно пережити апокаліпсис, щоб її почали помічати та поважати?

Нагадуємо, що за умовами, які починають діяти із січня 2019 року, громадяни України, які досягнули пенсійного віку, але не мають більше 15 років відпрацьованого  трудового стажу, не зможуть одержувати пенсію.

94-річний дідусь десять разів підряд важив тернополянина: історія довгожителя, котрий дивує своєю порядністю (ФОТО), фото-1 94-річний дідусь десять разів підряд важив тернополянина: історія довгожителя, котрий дивує своєю порядністю (ФОТО), фото-2
Дідусь довгожитель порядний важив
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі