Відомий священик із Тернопільщини пояснив, чим насправді є дружба

Отець із Лановеччини Олесій Філюк, який є авторитетом для багатьох людей у сфері моралі, вирішив торкнутися питання дружби, роз'яснивши, як бути справжнім другом, не піддаючись на маніпуляції.

На сторінці спільноти "Моя Лановеччина" у мережі Фейсбук він оприлюднив текст із заголовком "Біблія про дружбу".

"Дружба у Біблії розуміється як тісні стосунки між людьми, що супроводжуються такими обов’язковими характеристиками:

1. Чесність. Справжній друг намагається говори¬ти правду і приймати правдиві слова від іншого. Підлабузництво не робить добра, а навпаки, заважає побачити власні помилки і змінитися на краще. Друг, хоча й знає недоліки свого товариша, не відштовхує його, а докладає зусиль, щоб допомогти. "Людина, що другові своєму підлещує, на стопах його пастку ставить" (Пр. 29:5). "Хто сильним голосом благословляє із раннього ранку свого товариша, за прокляття залічується це йому" (Пр. 27:14).

2. Довіра. Чудовий приклад справжньої дружби — Йонатан та Давид (1 Цар. 19). Їхні стосунки були довірливими і надійними. Роками вони берегли вірність один одному. Не зважаючи на те, що батько Йонатана намагався розділити друзів, їхня дружба збереглася. "Лукава людина сварки розсіває, а обмовник розділяє друзів" (Пр. 16:28).

3. Прийняття. Прощення — один із найважливіших принципів збереження стосунків. Нагадувати про колишні помилки та вчинки означає руйнувати стосунки, але справжнє прощення допомагає позбутися відчуття провини та образи. "Хто шукає любов — провину ховає, хто ж про неї повторює, розганяє друзів" (Пр. 17:9).

4. Турбота та увага. Справжній друг щедрий і безкорисливий. Він з радістю робить добро тому, кого він любить. Друг може пожертвувати своїми інтересами заради інших. "Не стримуй добра потребуючому, коли в силі твоєї руки це вчинити, не кажи своїм ближнім: "Іди, і знову прийди, а завтра я дам", коли маєш з собою" (Пр. 3:27–28).

5. Участь у житті. В період успіху і в нещасті справжній друг поруч. Постійність і відданість перевіряються бідами і проблемами життя, в які потрапляє кожен із нас. "Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом" (Пр. 17:17). "Олива й кадило потішують серце, і солодкий нам друг за душевну пораду" (Пр. 27:9). Згідно з Біблією, людина повинна бути обережною у виборі друзів, адже друг — це той, хто має неабиякий вплив на самооцінку, поведінку та спосіб життя іншого. "Не дружись із чоловіком гнівливим, і не ходи із людиною лютою, щоб доріг її ти не навчився, і тенета не взяв для своєї душі" (Пр. 22:24–25). "Хто з мудрими ходить, той мудрим стає, а хто товаришує з безумним, той лиха набуде" (Пр. 13:20). "Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!" (1 Кор. 15:33)".

Нагадуємо, що нещодавно інший відомий священик із Тернополя дав поради парам, які хочуть врятувати свій шлюб.

Відомий священик із Тернопільщини пояснив, чим насправді є дружба , фото-1 Відомий священик із Тернопільщини пояснив, чим насправді є дружба , фото-2 Відомий священик із Тернопільщини пояснив, чим насправді є дружба , фото-3
Справжня дружба відомий священик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі