"Це величезна загроза для нашої економіки": у Польщі стривожені зменшенням кількості українських заробітчан

Польські роботодавці повідомляють про тривогу через потенційний відплив українських заробітчан на західні ринки праці. Вже зараз частина українців переорієнтовується на Чехію або Словаччину.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Rzeczpospolita", кількість українців, які платять страхові внески у Польщі, у третьому кварталі цього року зросла до 426 тисяч. Якщо ж підрахувати й тих, хто працює у Польщі "без дозволу", то в даний час там може перебувати понад мільйон українців.

"Іноземці і надалі будуть підтримкою для національного ринку праці, однак міграційний потенціал України вичерпується", - стверджують аналітики PKO BP.

Також існує можливість відпливу українців до Німеччини.

"Можливо, вже на початку наступного року наші західні сусіди відкриють ширше свій ринок праці для працівників з-за меж ЄС", - зазначається у виданні.

Згідно з дослідженням Work Service, з Польщі до Німеччини у такому разі можуть виїхати одразу 59% українських заробітчан.

"Це величезна загроза для польської економіки. Протягом двох-трьох місяців брак кадрів зріс би зі 165 тисяч до півмільйона вакансій", - каже президент компанії з працевлаштування "Personnel Service" Кшиштоф Інгльот. - "Працівників з України вже зараз переманюють від нас Чехія, Словаччина та Угорщина. Ці країни полегшили умови працевлаштування, пропонують кращі умови праці.

"Заробітна плата в будівництві різко зростає, робочих рук не вистачає. У 2019 році все тільки погіршиться, тому що українці вирушать на Захід", - побоюється Лешек Голомбецький, президент компанії "Unibep".

Як відомо, за результатами дослідження "Барометр трудової міграції" в першому півріччі 2018 року, підготовленому компанією "Personel Service", переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі.

Також раніше ми вже писали про те, чи можуть заробітчани з Тернопільщини сподіватися на пенсію від держави.

Суспільство кількість заробітчан Польща
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі