Олег Грушицький: «Будувати нову країну мають люди нового покоління»

Амбіційна і принципова. Українська молодь здатна звернути гори і робить це навіть без точки опори. Вона уже не раз доказала, що готова на рішучі дії і не погоджується на роль раба у своїй країні. Вона готова до змін та відкриттів. І не тільки приймає їх, а й очолює. Як їй це вдається? Про це з лідером молодіжного громадського руху Олегом Грушицьким говорив журналіст сайту "0352.ua" .

- Олеже, сьогодні ти їздиш містами України і спілкуєшся з молоддю з різних куточків. Які меседжі від неї ти чуєш?

- У свої 25 років я об’їздив практично всю Україну. У студентські роки почав активно займатись громадською роботою і часто відвідував різноманітні тренінги, семінари та круглі столи, де знайомився з цікавими людьми та розширював кругозір. Сьогодні це стало моєю основною роботою – ділитись досвідом з молоддю та допомагати ставати дієвими та успішними. Ми маємо чудову молодь, яку обов’язково треба підтримати! Практично всюди чую одне і теж: бракує розуміння, мотивації та віри в себе. І прекрасно це розумію, бо сам не раз з таким стикався. Нас не вчать бути успішними, практично відсутня фінансова та політична освіта, а без них в сучасному світі вкрай важко. Політики говорять, що молодь – це майбутнє, але молодь – це сьогодення, бо творимо зміни тут і зараз! 

- Що сьогодні мотивує молодь?

- Вважаю, що Україна – це країна можливостей. У нас так багато успішних молодих підприємців, журналістів, політиків, керівників, які зробили себе самі за кілька років. Не знаю, в якій ще країні світу так швидко можна прийти до успіху. Нам є на кого рівнятись. Молодь мотивують сильні особистості, яскраві приклади та можливість стати частиною чогось великого. І це якраз такий вік, коли можна постійно отримувати нові враження, досвід та позитивні емоції. Креативна та активна молодь – запорука розвитку держави: від того, які знання та навички вона здобуде під час навчання, залежатиме і те, як розвиватиметься країна. Найбільшою мотивацією, напевне, є успішна держава успішних людей.

- Чому сьогодні молодь має бути у політиці і громадському житті? 

Молодь – це рушій прогресу та позитивних змін. Ми готові діяти, творити та йти вперед, не зважаючи на перешкоди. Ми творимо історію та починаємо всі революції. Проте політики не орієнтуються на молодь, бо вона не ходить на вибори та часто змінює думку. А молодь, в свою чергу, не довіряє політикам і дає обирати старшому поколінню, ніби це її не стосується напряму. Якщо говорити, чи хоче молодь йти в політику, то з цим також не все просто. Хтось поширює думку, що політика - для старшого покоління і молоді там робити нема чого, а молодь, опираючись на стереотипи, починає вірити. Але є і ті, хто готовий вже з раннього віку включатись в політичні процеси і відстоювати своє право на краще життя. Саме з такою молоддю я готовий працювати. Вже давно зібрав навколо себе людей, які вірять у себе, у свій край та країну та почали діяти. Вважаю, що молодь має йти в політику та показати усім, як потрібно розвивати село, місто та навіть державу. 

- Часто кажуть, що молодим бракує досвіду, тому бояться покладати на неї відповідальність за громаду і країну. Чи виправдані ці страхи?

- При владі завжди люди з досвідом, освітою та знаннями, та чомусь жити стає тільки важче. Значить вік чи досвід – це не показники успіху, є щось набагато важливіше. Та і досвід можна набути лише працюючи. Можливо нам і бракує досвіду, але це ми компенсуємо бажанням та самовіддачею. Інколи молодь має значно ширший кругозір, ніж старше покоління. Завдяки тому, що подорожує, бачить успішні практики, знає як реалізувати їх. Вона мислить по-іншому – не шаблонами, а новини ідеями. Молодь мобільна і готова швидко реагувати на зміни, вчитися , експериментувати і отримувати результат. Набагато важливішим є мета змінити щось на краще, віра у власні сили та підтримка від людей. Ми можемо помилятись, але це точно буде прогрес і рух вперед. Не помиляється лише той, хто нічого не робить, а старим політикам це вдається добре. Про які зміни ми можемо говорити, якщо при владі одні і ті ж люди. Скільки ще шансів маємо їм дати?  

Ми живемо в динамічному світі, де обставини швидко змінюються і старша людина не завжди готова реагувати на це, хоч і має багато років досвіду роботи. Ці рамки, власне, і обмежують їх. Тож я вважаю, що треба давати шанс молоді навіть без досвіду. Ми швидко вчимось та вже за короткий термін показуємо фантастичні результати, менше говоримо та більше робимо. Навчитись можна всьому - головне бажання.

- Багато молоді виїжджає за кордон на навчання чи роботу. Як можна зупинити цей процес?

- Міграція молоді зараз є топ-проблемою. Близько 5 мільйонів молодих людей виїхали закордон. Якщо в Україні не покращиться бізнес-клімат та не прискориться економічне зростання, трудова міграція, яка поки тільки зростає, перетворить країну на громаду пенсіонерів, яких нікому буде годувати. Молодь, не бачить себе тут, не розуміє, як можна стати успішним вдома. І покидає нашу країну розумна молодь, яка може заробляти головою, своїми ідеями, проте не хоче тратити життя на малу зарплату та невизначене майбутнє. Ми маємо зробити усе, щоб її повернути та втримати. Влада ніби не бачить проблеми,а можливо доводить до цього цілеспрямовано, тому що боїться реакції сильних людей, які не бояться відстоювати свою позицію, тож таким чином позбувається їх. Потрібно дати шанс та показати, що молодь в цій країні досі важлива. Я за те, щоб вона йшла у владу, показала приклад, як має працювати місцева влада. Щоб зупинити міграцію, потрібно створити максимально сприятливі умови для ведення підприємництва та молодіжного житла. Молодь потрібно підтримати і вона покаже неочікувані результати.

- Ти координуєш в області багато проектів: наприклад, щодо донорства, щодо участі Тернополя у конкурсі «Молодіжна столиця України». Розкажи трохи про них. 

- Невід’ємною частиною свого життя вважаю громадську діяльність. Вже 8 років організовую різноманітні заходи та допомагаю іншим. Організовую заходи, які покликані згуртувати людей, підвищують рівень політичної та громадянської освіти, зміцнюють громадянське суспільство та позитивні зміни у регіонах. Є постійним донором крові і мені ця тема дуже близька. Хочу запустити велику інформаційну кампанію, де б відомі люди своїм прикладом закликали долучатись до здачі крові та формували культуру донорства. А «Молодіжна столиця України» має на меті підсилити рівень співпраці влада-громада та посилити участь молоді у процесі прийняття рішень. 

- Напевне, не рідко у роботі доводиться зустрічатись з нерозумінням і байдужістю людей. Як вдається залишатися таким наполегливим і не опускати руки?

Я живу за принципом «Візьми і зроби». Часто буває, що нема ні розуміння, ні підтримки, але зупинятись не можна. Потрібно починати діяти, запалити інших своєю ідеєю та хоча б спробувати. Якщо настала апатія, її потрібно скоріше позбутися. Сильні люди менше піддаються зневірі. А ось люди вразливі можуть запанікувати. Я шукаю в команду сильних та рішучих людей, які розуміють, що невдачі – це явище тимчасове, і коли їх всіх пройти, то обов’язково прийде успіх. Більше того, вони дають життєвий урок і головне зробити з нього правильні висновки. Чим позитивніше уявлення людини про себе, тим краще в неї складається життя й впевненіше вона почувається і навпаки. Мислити позитивно – перший крок до того, щоб стати успішним. Усвідомлювати силу думки і використовувати цю силу, щоб упевнено досягати своєї мети – ось що не дає мені опускати руки. 

- Ти очолюєш молодіжне крило, яке уже сьогодні громадські організації визнають найбільш активним в області. Які проекти уже вдалося реалізувати?

Проектів є досить багато, наша команда сильно виросла. Ми маємо як місцеві, так і обласні і навіть всеукраїнські проекти. Враховуючи специфіку міст та різний рівень розвитку осередків, проекти, звичайно, бувають різні. Але це точно будуть заходи спрямовані на гуртування молоді, підвищення політичної та громадянської освіти, зміцнення громадянського суспільства та позитивних змін у регіонах. І ми вже показали перші результати. Реалізовуються проекти «Кіно просто неба», Школа помічника місцевого депутата, Школа молодого політика, тренінги з мотивації, роботи в команді, лідерству, для підтримки роботи органів студентського самоврядування та зустрічі з відомими політиками і лідерами думок. Далі аналізуватимемо програми, спрямовані на реалізацію молодіжної політики та підтримку молоді, разом з експертними колами даватимемо владі пропозиції щодо їх покращення. І за підтримки депутатського корпусу просуватимемо для прийняття на сесіях місцевих рад. Ми рухаємось вперед і я радію, що є люди, які вже сьогодні можуть мене замінити. Це справжній соціальний ліфт від молодіжної політики до дорослих можливостей.

- Як вдається об’єднувати навколо себе молодих людей?

- Молодь об’єднується навколо ідеї або лідера! Наша команда має і те, і інше. Кожен член команди є частиною великого механізму і лише спільна злагоджена робота дає потрібний результат. Багато завдяки активній життєвій позиції та бажанню навчатись. Ми хочемо тут і зараз, а інколи, щоб отримати бажане, - треба пройти цілий марафон. Через оце бажання отримати нагороду негайно дуже часто буває багато розчарувань і врешті зневіри у самому собі та країні. Мені здається - це саме те, що робить нас неуспішними у себе вдома та примушує їхати на роботу в інші країни. Ми вибираємо гроші замість кар’єри і все життя за ними біжимо. Тому поки молодий, треба ризикувати та інколи працювати на ініціативу та безкорисливо, а нагорода чекатиме за місяць чи навіть рік, але вона буде. І буде набагато більшою, ніж можна собі уявити. Тому варто вірити у себе, свої сили та не розчаровуватись під час невдач. Кожного разу підніматись та твердо йти до своєї цілі! І тільки так можна отримати бажане і змінити життя.

тернопіль молодь Олег Грушицький молодіжний_громадський_рух
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Історія тернопільської дівчини-генія, чиї ідеї вразили вчених NASA. Їй 17 і вона має чим здивувати світову наукову спільноту. Надія Касянчук - юна тернополянка, яка у представляла Україну на олімпіаді геніїв у США та до зауважень якої дослухаються науковці NASA. Історія дівчинки-генія далі у сюжеті Т1 новини. Вона – юна геній-науковець з Тернополя. Надії Касянчук 17 років, а дівчина вже об’їздила півсвіту представляючи Україну на різноманітних наукових кон...
Пригоди
На трасі Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече, неподалік Кременця, чергова автопригода. 17 липня близько 6:20 у ДТП потрапили вантажівка ГАЗ-3309 та мотоцикліст. Правоохоронців та швидку викликав водій молоковоза. За попередньою інформацією, водій вантажівки та мототранспорту рухалися в напрямку Тернополя. Проте кермувальник Honda Hornet не дотримався безпечної дистанції та врізався у задню праву частину молоковоза. Як інформує офіційний сайт Національної по...
Політика
Репутацію одного із найвідповідальніших депутатів вкотре підтвердив народний обранець Ігор Побер. Днями він реалізував іще одну свою обіцянку і запустив сайт, на якому тернополяни можуть обирати, як би вони хотіли проголосувати за той чи інший законопроект. - Я пообіцяв на одному з ефірів, що буду голосувати не як фракції, не як скажуть політичні сили, а як скажуть тернополяни, - каже народний депутат України Ігор Побер. -Я, як кандидат мажоритарщик, створ...
Бізнес
Майданчик Zakupivli24 в системі ProZorro запровадив можливість отримати фінансування для участі в тендері за один клік. Кредити за програмою «КУБ» тепер можна отримати просто в картці тендера на Zakupivli24. Якщо для участі в тендері підприємству не вистачає власних коштів, ПриватБанк надає можливість отримати фінансування від 50 тисяч до 2 мільйонів гривень без застави на поточний рахунок. Позика видається на рік: перші 6 місяців клієнт сплачує 1,8% річни...
Кримінал
У Києві жінка залишила немовля за трансформаторною будкою. Про це повідомляє Інформатор. У вівторок 16 липня у Києві у дворі житлового будинку за адресою вулиця Славгородська, 3/5 виявили новонароджену дитину. Вона лежала просто за землі за трансформаторною будкою. На плач малюка прийшли місцеві жителі. На місце події прибув наряд поліції. Вони розповіли, що жінка, яка живе на першому поверсі будинку, почула дитячий плач. Вона вирішила піти на звук і вияви...
Суспільство
На честь Героїв у Збаражі встановили пам'ятник, який вдалося встановити за підтримки народного депутата Михайла Головка. У Збаражі зібрались ті, хто пам'ятає Героїв. Ті, хто у 2014 дав обіцянку собі, що не забуде і віддячить. Родичі, знайомі і сусіди, ветерани АТО і депутати - усі вони тут аби віддати шану Героям Небесної сотні. Згадують історію - Вони були одними із наймолодших, горіли ідеєю, і вірили в Україну. І саме вони - віддали своє життя за її майб...
Суспільство
Кандидат у народні депутати Володимир Іванишин зустрівся з працівниками управління Державної казначейської служби України в Борщівському районі. Серед важливих питань, які турбували управлінців, питання соціальної політики. Зокрема підтримка пільгових категорій: інвалідів, пенсіонерів, багатодітних сімей, чорнобильців, ветеранів Збройних сил. Володимир Іванишин каже, у людей мають бути гідні пенсії та зарплати. - Щоб не було так, що сьогодні в школі не хоч...
Кримінал
Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків слідчі Чортківського відділу поліції інкримінують жителю Одеської області. Зловмисник, який за вчинення розбійного нападу перебуває в установі виконання покарань, вчинив напад на слідчого. Працівник слідчого управління на підставі ухвали суду проводив слідчі дії щодо підозрюваного за вчинення розбійного нап...
Пригоди
Вночі на вулиці Мазепи у Тернополі трапилася ДТП. Автомобіль наїхав на 7-річного хлопчика. Про це пишуть Тернополяни. В результаті аварії, неповнолітнього із травмами забрала «швидка». Про це журналістам сайту «Тернополяни» повідомили очевидці. Подія трапилася близько 23:59 біля зупинки громадського транспорту. Водій «Шевроле Авео» збив хлопчика на пішохідному переході. В результаті зіткнення в автівці розбилося лобове скло. Постраждалий рухався від «Макдо...
Новини по темі
Геніальна 17-річна тернополянка своїми ідеями вразила вчених NASA (ВІДЕО)
За сприяння Михайла Головка у Збаражі встановили пам'ятник Героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу (фото, відео)
Володимир Іванишин: Вдосконалимо соціальну політику, щоб захистити інтереси громадян
Безпечної засмаги не існує: чому тернопільські дерматологи не рекомендують в надміру засмагати (ВІДЕО)
На виїзді з Тернополя фура знесла обмежувач руху на Гаївському перехресті (ФОТО)
Смарт-додаток «Степан Барна» презентували в Тернополі
Допоможіть батькам розшукати неповнолітню втікачку: поліція розшукує 17-річну тернополянку (ФОТО)
«Пастух – це стандарт НАТО в Україні» - віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд
Валерій Чоботарь розказав, над чим у парламенті слід працювати в першу чергу
"Я хотіла нормальну доньку, а не "оце": приголомшлива історія тернополянки, яку батьки змушували робити аборт