• Головна
  • Роман Семенуха: «Зарплати медиків у 3 тисячі гривень - це сором держави»
10:00, 5 листопада 2018 р.

Роман Семенуха: «Зарплати медиків у 3 тисячі гривень - це сором держави»

Медикам центру екстреної допомоги катастрофічно не вистачає коштів. Сьогодні зарплати у галузі залишаються одними з найнижчих. Лікарі змушені шукати додаткові підробітки і працевлаштовуються таксистами, продавцями, а то й взагалі звільняються та їдуть за кордон. Про це під час зустрічі минулого четверга колектив Центру екстреної допомоги розповів народному депутату від Об'єднання Самопоміч Роману Семенусі. 

Медики кажуть – в установі не вистачає грошей на зарплату, транспорт, ліки. А всі звернення колективу і навіть пікети під Верховною Радою не дають результату. 

«На сім бригад є лише чотири машини швидких» 

За словами заступника директора ЕМД та МК з лікувальної частини Ганни Мончак, усі працівники їх закладу працюють самовіддано та виключно на власному ентузіазмі, при цьому, вони отримують найнижчі заробітні плати. 

Студенти-медики, що були присутні на зустрічі, висловили одноголосну думку, що зараз не бачать майбутнього для себе в Україні. Вони не довіряють рішенням сьогоднішніх політиків, але й самі розуміють, що у світі за спеціальністю їм не працювати.

Лікарі, що уже працюють у цій установі, розповіли, що ледве зводять кінці з кінцями. Багато молодих спеціалістів подумують про виїзд за кордон або повну зміну професії.

На підстанції цього закладу є лише чотири автомобілі, а в області – це 38 одиниць спецтранспорту. Їх виділили ще п’ять років тому. Особливо критична ситуація у селах та маленьких містах. Там нестачу потрібного транспорту наразі компенсовують старенькими УАЗ-ами.

«Найбільша зараз проблема – це оплата праці та автомобілі. Ледь не кожного дня, прийшовши на роботу, бачу – мінус два водії, мінус фельдшер і так далі. Молоді фахівці просто розвертаються та йдуть, почувши яку ми можемо давати їм зарплату. І водій, і лікар, і фельдшер отримує у нас «мінімалку». Все, на що можуть зараз розраховувати наші працівники щодо збільшення зарплати – це надбавки відповідно до Постанови КМ № 199», - розповіла політику Ганна Мончак.

Це так звані надбавки у розмірі 20 % за шкідливі умови праці та 20 % за особливий характер праці. Ці 40 % мають виділятись з бюджету області, оскільки саме під підпорядкуванням Тернопільської обласної ради зараз працює заклад. У бюджеті області таких грошей не закладено, відповідно, медики Тернопільщини не отримують і їх.

Народний обранець зазначив, що така ситуація  медицини у країн та, зокрема, у місті Тернополі є жахливою реальністю. Недопустимо, щоб на руки люди отримували (що молодий фельдшер, що лікар, що водії) – в кращому випадку 2900 гривень. Так до медичних працівників ставитись не можна!

«Все дуже просто: держава має любити своїх громадян не словами, а – грошима»

Вирішення проблеми водночас просте й складне – подання до бюджету змін. Це єдиний вихід, інших шляхів – немає!  Тому політик вважає за необхідне внести зміни у Державний бюджет України. Як аргумент, навів медикам кілька фактів нераціонального використання коштів.

Роман Семенуха: «Зарплати медиків у 3 тисячі гривень - це сором держави», фото-4

За словами Романа Семенухи, у бюджет-2018 була закладена безпрецедентно велика сума на фінансування МВС– понад 65 млрд грн. І хоч ця сума була найбільшою за всю історію України, в 2019-му уряд планує подолати цей рекорд, додати 25% і профінансувати структуру МВС на 82,3 млрд грн. На 5 млрд збільшується фінансування Нацполіції, майже на 1,5 – Нацгвардії. На 6 % зростуть видатки на Генеральну прокуратуру. Фінансування СБУ збільшилось у порівнянні з минулим роком на 24% (до 9,4 млрд грн, проти цьогорічних – 7,6).

Якщо влада не змінить свою позицію, і не закладе відповідні гроші в бюджет на 2019 рік - сфера екстреної медичної допомоги просто не виживе. 

«Наступні дії фракції «Об’єднання «Самопоміч» у цьому напрямку – переговори з Урядом та колегами по фракції. Наша фракція уже подавала зміни та буде їх відстоювати для того, аби медицина була належним чином профінансована», - підсумував свій виступ нардеп Семенуха.

Що зі свого боку зараз можуть зробити медпрацівники?

«Згуртуватись та усім разом написати колективне звернення. Єдине, що лікарі точно не мають робити – це мовчати! Мовчати зараз –  не вихід. Будемо разом добиватись того, аби влада їх почула і належно профінансувала», - сказав пан Роман.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #лікарі #екстрена_медична_допомога #транспорт

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...