• Головна
  • Тернополянці нарахували понад 14 тис гривень боргу за тепло, бо фірма встановила індивідуальне опалення - нелегально
18:00, 12 листопада 2018 р.

Тернополянці нарахували понад 14 тис гривень боргу за тепло, бо фірма встановила індивідуальне опалення - нелегально

Майже сотня тернополян має претензії до підприємства, яке встановлювало їм індивідуальне опалення. Дехто має 45 тисяч заборгованість, хтось 15 тисяч, а в деяких пенсіонерок відразу з пенсії відраховують “борги”. Люди потрапили у борги за тепло через підприємство «Обрій-Т».  Повідомляє 20 хвилин. 

Підприємство встановило їм індивідуальне опалення, але через два роки тепломережі виставили людям рахунки. Обґрунтували це тим, що офіційно споживачі не від’єдналися від централізованого тепло- та водопостачання. Зараз підприємство вже не працює, а тернополяни, які стали заручниками цієї ситуації, повинні сплачувати “борги”, які нарахували їм за два роки. 

“Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?”

Пенсіонерка Любов Чукас - одна із тих, хто потрапив у цю ситуацію. Жінка знайшла рекламу підприємства в газеті, роботи їй зробили якісно та оперативно. Пані Любов нічого не підозрювала, сплачувала рахунки за індивідуальне опалення. А через два роки їй прийшло повідомлення, що у неї сім тисяч гривень боргу.

- Сказати, що я була здивована - це нічого не сказати, - каже жінка. - Почала з’ясовувати, знайшла чимало людей з такою самою проблемою. Жінці пояснили, що у неї підроблений акт від’єднання від централізованого тепло- та водопостачання. 

Пані Любов відразу звернулась у міліцію, на підприємство відкрили кримінальне провадження. - Я не буду нічого платити, бо немає за що, - каже пенсіонерка. - Я платила протягом цих двох років за індивідуальне опалення, то чому зараз мені виставляють такі борги? Зараз у жінки заборгованість сягає майже 15 тисяч. Розповідає, що вона почала шукати людей, які також складали договір з цим підприємством. 

Окрім пані Чукас, у такій ситуації ще понад 80 родин. Жінка стверджує, що знає чоловіка, який має 45 тисяч боргу, і вже навіть квартиру планує продавати через заборгованість. А одній пенсіонерці, яка не хоче називати своє прізвище, стягнули прямо з пенсії 500 гривень без жодного попередження. - Я не маю з чого платити, і через принцип оплачувати борги не буду, - каже жінка. - Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?

Тернополяни оббивали пороги міськради, поліції, тепломереж та, звісно, підприємства, яке встановило їм індопалення. 

Заборгованість повинні сплатити 

Як пояснюють у КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”, розірвання договору про надання послуг відбувається цілим переліком дій, підтверджується засіданням відповідної комісії, створеної при органі місцевого самоврядування, а «Обрій-Т» просто зробило людям фальшиві акти про від’єднання від централізованого теплопостачання, а не проходило всі ці інстанції. 

- Працівники підприємства “Обрій-Т” мали оформити всі передбачені законом документи, щоб ми могли розірвати договори з людьми, -  каже директор КП“Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак. - Бо по-іншому не діє, споживачі самостійно без розірвання договору не можуть відмовитись від наших послуг. 

А вже потім, як пояснює пан Чумак, при розслідуванні, виявилось, що усі документи підроблені. 

Через те, що документація виявилась фальшивою, КП не може вважати законними розірвання договору, і тому ми надіслали людям нарахування.

 - Згодом на одній із сесій міської ради було прийнято рішення переоформити документи, і все-таки розірвати договори з людьми, які постраждали від дій ПП «Обрій-Т», - пояснює директор КП“Тернопільміськтеплокомуненерго”. - Після того, як люди узаконили встановлення автономного опалення та заново оформили усі документи - борги припинили нараховуватись.

 Однак попередні нарахування за законом люди повинні сплатити, кажуть у КП. У свою чергу, керівники «Обрій-Т» у ситуації, що склалась, звинувачують міську владу. Бо вони робили документи через працівників, які були в міськраді, і в Тернопільміськтеплокомуненерго. 

У міській раді пояснюють, що мешканці неофіційно хотіли відключатися від тепломереж, тому претензій до них мати не можуть. 

- Зараз діє заборона уряду на відключення від централізованого теплопостачання, - кажуть у міськраді. - На сьогодні є два шляхи відключення від централізованого опалення: якщо 100% мешканців відключається від централізованого опалення, або якщо у одному будинку 50% мешканців вже відключені від централізованого теплопостачання. У міській раді кажуть, що у цьому випадку люди справді не мали права, згідно закону, відключатись від централізованого опалення. 

"Люди знали, як їм зроблять опалення" - кажуть у «Обрій-Т» 

- Пройшла маса судів, зроблено купа документів, і міська рада зобов'язала людей виготовити документи, які офіційно законопрописані, - каже колишній директор фірми Любов Більчук. - Ті, які підписували договір, вони свідомо знали, куди вони прийшли, знали, як їм зроблять опалення. 

Пані Більчук каже, що ніхто нікому не винен, а фірма вже багато років не працює. - Ми не можемо відповідати за роботу всіх наших працівників, - каже жінка. 

А в Управлінні МВС в Тернопільській області повідомили, що кримінальне провадження щодо "Обрію-Т" порушили ще у 2013 році.

 - У СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області розслідувалося кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,3 ст.190, ч.1 ст.358 КК України, за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами та підроблення офіційних документів зі сторони ПП «Обрій-Т». 

У 2016 році за результатами проведеного досудового розслідування прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України – за відсутністю складу кримінального правопорушення, - зазначає начальник відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Віктор Михайлюк. 

Потрібно оскаржувати рішення

– Людям потрібно оскаржувати рішення про нарахування боргу, і в якості співвідповідача вказувати підприємство, яке встановлювало індивідуальне опалення, - каже викладач “Права” Олеся Іваненко. - Після установки індивідуального опалення кожен власник нерухомості мав перезаключити договір про теплопостачання, в якому мали зазначити факт встановлення індивідуального опалення, дані лічильника та його показники на момент підписання договору або акту. - Якщо в договорі  про встановлення лічильника був обов'язок підприємства переукласти договори на теплопостачання, то це є незалежним виконанням договору. Якщо - ні, то підприємство мало лише установити обладнання, а от укладення договору про його експлуатацію це був обов'язок власника такого обладнання, - каже пані Іваненко. 

Наступний момент, на який слід звернути увагу під час свого захисту, це належне сплата платежів за отримання теплопостачання, хоч і було встановлено обладнання. Власники мають.право вимагати зменшення нарахованого боргу на суму здійсненої оплати. Якщо вони взагалі нічого не сплачували, то це вже порушення з їхньго боку, зазначає фахівець 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #тепло #оплата #індивідуальне_опалення
live comments feed...