• Головна
  • Жителі Тернопільщини будуть сидіти у європейських тюрмах
20:00, 29 листопада 2012 р.

Жителі Тернопільщини будуть сидіти у європейських тюрмах

8 листопада 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про Концепцію державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України".

Розроблена концепція щодо подальшого відбуття покарання засудженими, взятими під варту та особами, котрі відбувають покарання за альтернативними видами покарання.

Для реалізації програми у Тернопільській області потрібно біля 40 мільйонів гривень. За чотири роки пенітенціарна система області максимально повинна наблизитися до європейських умов.

За словами Павла Лосика, начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області, генерала-майора внутрішньої служби, цього указу працівники цієї системи очікували вже давно. Адже усі установи виконання покарань, а тим паче слідчі ізолятори потребують реформування до рівня європейських вимог.

– Дана концепція максимально повинна привести нас до вимог європейського комітету проти тортур і до європейського законодавства. Програма розрахована на чотири роки. Протягом 4 місяців Кабінетом Міністрів буде розроблена відповідна фінансова програма. І ми очікуємо, що вже у 2013 році програма буде в дії і почнемо робити реальні кроки за цим  указом. На область для цієї програми нам потрібно біля 40 мільйонів коштів. В рік на область потрібно 8 мільйонів. Наприклад, по Збаразькій колонії на цілу програму потрібно 16 мільйонів, таку ж суму потрібно 112 Копичинецькій колонії.

Слідчі ізолятори в нашій області і не тільки в нас, а й Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, вони, як правило, побудовані вже давно, більше ста років тому.  Наприклад, слідчій Чортківський ізолятор побудований у 1898 році. Але це не означає, що ми там нічого не робимо. Зроблено дуже багато, але згідно з європейськими вимогами ми маємо поліпшити умови утримання як осіб, які взяті під варту, тобто арештовані, так і тих, які вже відбувають покарання. 

За словами Павла Лосика, в першу чергу закон направлений на поліпшення умов утримання засуджених. Він передбачає перехід до блочної системи проживання, поліпшення медичного обслуговування, модернізацію інженерно-технічних засобів охорони і модернізацію підприємств.

– Зараз є і блочна система і загальна, де, скажімо, так, в кімнаті проживають 30, 40, 60 чоловік. Ми під цю концепцію будемо розробляти до утримання блочної системи - в кімнаті по 3, 4, 2 чоловіка. Друге питання – поліпшення медичного обслуговування. Медичне обслуговування фінансується з державного бюджету, але не на достатньому рівні. За рахунок виробництва, за рахунок спецфонду колонії ми поліпшуємо медичний стан. А повинні поліпшувати  з державного фонду. Наступне – це модернізація інженерно-технічних засобів охорони і модернізація наших підприємств. Цим указом Президента ми очікуємо поліпшення не тільки комунально-побутових умов, але і фінансового стану наших підприємств.

Я думаю, що крок за кроком, за тих 4 роки, якщо програма буде діяти, а ми надіємося, що вона буде дієвою, максимально приблизимося до європейських вимог відбуття кримінальних покарань до позбавлення волі і осіб, які взяті під варту, – зазначив Павло Лосик.

Жителі Тернопільщини будуть сидіти у європейських тюрмах, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...