• Головна
  • «Не без матюків, бандитів, рекету й інтиму», — у Тернополі показали фільм за романом Жадана (ВІДЕО)
16:03, 13 листопада 2018 р.

«Не без матюків, бандитів, рекету й інтиму», — у Тернополі показали фільм за романом Жадана (ВІДЕО)

У Файному місті показали українсько-нідерландсько-швейцарський фільм «Дике Поле»,  сюжет якого засновано на культовому романі відомого українського письменника Сергія Жадана «Ворошиловград». Передають Тернополяни.

Як зазначив режисер фільму Ярослав Лодигін, який разом із українським актором, режисером і сценаристом Володимиром Ямненком (виконує у фільмі роль Кочі) завітав до Тернополя, протягом зйомок сценарій фільму дещо змінювався. На монтування кінокартини витратили рік. Майже всі сюжети знімали у зоні АТО – в Старобільську, а те, що технічно не змогли відзняти на Сході, доопрацьовували під Києвом.

«Не без матюків, бандитів, рекету й інтиму», — у Тернополі показали фільм за романом Жадана (ВІДЕО), фото-1

—  Цей фільм можна вважати серйозним і, водночас, несерйозним, адже картина має багато смішних моментів. Думаю, глядачі, переглянувши стрічку, насамперед но-новому відкриють для себе актора Володимира Ямненка. Попередньо ми презентували стрічку в Полтаві, Харкові, Києві. Особисто дуже приємно, що люди сміялися під час фільму. У стрічці було й доволі складних моментів, проте ми змогли їх розбавити завдяки комічним епізодам, —  розповів пан Ярослав.

Режисер наголосив, що і фільм, і книга – дві окремих історії. Бо у кіно, на відміну від роману, не можна багато ідей розкрити якісно.

—  Під час монтажного етапу роботи над стрічкою нам потрібно було виокремити два різні твори – «Ворошиловград» та «Дике поле».  Не можна дивитися фільм і думати про «Ворошиловград» - думки варто відкласти на потім. В романі автор оповідає про багато різних речей набагато більше, глибше, аніж це можна побачити на екрані. У фільмі, який триває до двох годин, ми повинні були сконцентруватися на найголовнішому. Думаю, що через років 15 інший режисер прочитає роман та зніме на основі книги зовсім інший фільм, відмінний від нашого. Можливо, це буде якась соціальна драма, або ж алкоголічний тріп. А от ми зняли стрічку в жанрі істерн, —  розповів режисер, додавши, що фільмі можна почути й нецензурну лексику.

До слова долучився і Володимир Ямненко, який підмітив, що грає у стрічце непересічного персонажа, якого «зламали» обставини.

—  Я вважаю, що взагалі не варто порівнювати два твори – фільм та книгу. Якщо врахувати досвід великих авторів, то драматург по іншому ставить виставу. Кожен по-своєму розставляє акценти у своєму творінні. Робота нашого Ярослава не є винятковою, бо чоловік для себе обрав ключових постатей, зосередив увагу на вибраних особливих деталях. Можливо, у цьому фільмі більше питань, аніж відповідей: «Чи може цей персонаж вчинити так, а не інакше?», «Які цінності домінують?» та інше. Фільм також має ніби заклик: «Хлопці – залишайтесь «мужиками!» —  наголосив Володимир Ямненко.

Нагадаємо, що в 2014 році книга Сергія Жадана "Ворошиловград", за мотивами якої знято стрічку, стала найкращим українським романом десятиліття за версією літературної премії "ВВС Україна". Твір також отримав швейцарську літературну премію Фонду Яна Михальські. Текст перекладено п'ятьма мовами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фільм #тернопіль #жадан
live comments feed...