• Головна
  • Увага! На Тернопільщині “Спецсигнал”!
19:30, 29 листопада 2012 р.

Увага! На Тернопільщині “Спецсигнал”!

Сьогодні на Тернопільщині вкотре шукали водіїв-порушників, які не поступаються автомобілям швидкої чи рятувальної служби, що поспішають на виклик.

Мета загальноукраїнської операції "Спецсигнал", проведеної ДАІ, - вкотре нагадати учасникам дорожнього руху, як слід діяти, коли автомобілі спецпризначення їдуть із увімкненими проблисковими маячками синього та червоного кольорів.

Коли дорогою їде карета швидкої чи пожежний автомобіль із увімкненими проблисковими маячками синього кольору, інші учасники руху повинні знизити швидкість та прийняти вправо. Якщо ввімкнений світловий сигнал червоного кольору, з'їхавши вправо водії зобов'язані зупинитися. Але таких вимог правил дорожнього руху дотримуються не всі.

- Пропускають, но більшість не пропускають. Буває, шо треба напружувати себе, шоб проїхати. Замітно, шо це ніхто не звертає уваги на таке, швидка не швидка - нема різниці їм, - розказує водій карети швидкої медичної допомоги Олег Бай.

Слова водія швидкої підтвердила проведена державтоінспекцією області операція "Спецсигнал". Незважаючи, що попереду карети швидкої медичної допомоги також їхав автомобіль ДАІ, на світлові маячки реагували не всі водії. Із ними державтоінспектори проводили профілактичну бесіду та складали адмінпротоколи. Були й такі водії, що порушення зі свого боку не визнавали.

- Надалі справа йде в ДАІ і йде на виконавчу службу. Водій в даному випадку від підпису і пояснення в протоколі відмовився, від копії протоколу написаного тоже відмовився, - каже tv4 інспектор взводу супроводження обласного управління ДАІ Володимир Березовецький.

Операцію "Спецсигнал" державтоінспекція в Україні і на Тернопільщині зокрема, проводить постійно. Така профілактика, кажуть в обласному управлінні ДАІ, є дієвою, втім належні висновки роблять далеко не всі водії.

- Звертаються там і з швидкої допомоги і пожарна, рятувальні служби говорять, що коли при виїзді на будь-які події, водії абсолютно не реагують. Це спричиняє, що вони, буває, запізнюються, а буквально важлива кожна хвилина для людей і воно получається, це є чиєсь життя. В звязку з тим ми проводимо такі заходи і будем проводити часто. До тих пір, по крайній мірі, доки люди самі зрозуміють що це необхідно в першу чергу для людей, а не для державтоінспекції, - розказав старший інспектор відділу з організації роботи ДПС обласного управління ДАІ Анатолій Бунт.

За ненадання безперешкодного проїзду автомобілям із увімкненими проблисковими маячками в Україні передбачено штраф від 510 до 680 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...