• Головна
  • Вперше у Тернополі відбулась альтернативна гуманітарна олімпіада (відео)
13:00, 30 листопада 2012 р.

Вперше у Тернополі відбулась альтернативна гуманітарна олімпіада (відео)

Вперше у Тернополі відбулась альтернативна гуманітарна олімпіада для восьмикласників. Участь у ній взяли учні загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, гімназій і ліцеїв міста - загалом 112 восьмикласників.

28 листопада у 28-й школі Тернополя відбувся фінал цієї олімпіади, переможцям вручили грамоти і подарунки. В міському управлінні освіти запевняють: альтернативна гуманітарна олімпіада для восьмикласників стане традиційною.

Особливість альтернативної гуманітарної олімпіади, яку вперше провели у Тернополі, полягає у тому, що учні могли показати свої знання не з якогось конкретного предмета. Це олімпіада комплексна, кажуть організатори, і включала в себе українську мову, літературу, історію, частково - право, етику та мистецькі предмети. Навіть алгебру, про всяк випадок, повторював перед олімпіадою восьмикласник гімназії "Гармонія" Олег Сороковий, який в олімпіаді і переміг. Стати найкращим, каже, сподівався, але вірив у це не дуже. Головним хлопець вважає перемогу над собою.

- Як казав один вчений, філософ, що повага до супротивника - це справді запорука, це вже перемога над собою. Тому я всіх супротивників поважав і казав їм, щоб вони не розчаровувались після цього, але я радий, що зміг перемогти, хоть я навіть не думав, що зможу попасти в цю 1/8, - розповів тв4 переможець альтернативної гуманітарної олімпіади Олег Сороковий.

У фіналі олімпіади особливу увагу члени журі звертали не стільки на знання учасників, як на їх власну думку і вміння її висловити.

- Сама реєстрація і піар-кампанія, пов'язана з олімпіадою, проводилася учнівським парламентом і це дуже суттєво змінило формат олімпіади і якісний склад учасників. Тобто, власне, всі охочі були на цій олімпіаді і, наскільки я знаю, якраз і не відмінники стали фіналістами. Ну, можливо, дехто з них і відмінники, але були і такі тверді хорошисти, - каже директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Николин.

Обмежень щодо кількості учасників не було. Всього участь в олімпіаді взяли 112 восьмикласників Тернополя. У фіналі змагались лише 16.

- Що для мене важливо, не тільки з ліцеїв, гімназій, спеціалізованих шкіл, а й з різних шкіл загальноосвітніх. Це говорить про те, що в кожній школі в нас є розумні діти і обдаровані. Хочу сказати, що на перспективу ми плануємо проводити такі олімпіади в 9 класі з природничо-математичних наук і в 10 класі буде олімпіада на тему "Тернополезнавство". Впевнені, що діти мають знати свій рід, свій край і своє місто, де вони народилися і в якому вони виростають, - розказала начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

Переможців, а їх четверо, визначили відразу після фіналу. Найбільше балів набрав гімназист Олег Сороковий і отримав сертифікат на півтори тисячі гривень, інші троє переможців - по тисячі гривень. Альтернативну гуманітарну олімпіаду у Тернополі обіцяють зробити традиційною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...