• Головна
  • Тернопільські заробітчани зможуть отримувати субсидії, але потрібно декларувати доходи
18:01, 19 листопада 2018 р.

Тернопільські заробітчани зможуть отримувати субсидії, але потрібно декларувати доходи

Тернопільські заробітчани зможуть отримувати субсидії, але потрібно декларувати доходи

Громадяни України, які виїхали на заробітки в інші країни, повинні задекларувати свої закордонні доходи, щоб дотримуватися принципу адресності при призначенні субсидій. Про це йдеться в заяві міністра соціальної політики Андрія Реви, якого цитує сайт відомства.

«Коли громадянин звертається за субсидією, він зобов’язаний вказати свої доходи, оскільки ці кошти він витрачає на власне споживання. Але, якщо він не бажає це робити, то немає жодних проблем – але тоді не потрібно звертатися за субсидією», – сказав Андрій Рева.

За словами чиновника, задекларовані доходи заробітчан впливатимуть на розмір субсидії, а також це жодним чином не має зв’язку з оподаткуванням. Законно оформлені українські працівники платять податки в країні перебування. Повідомляє Львівська газета.

«Пропозиція щодо необхідності декларування доходів викликана розрахунком розміру субсидій, а не з метою їхнього оподаткування. Інакше заробітчани отримують подвійну преференцію у порівнянні з іншими громадянами. Справа в тому, що усі бажаючі отримати субсидію повинні декларувати всі свої доходи, як ті, що вони отримують в Україні, так і ті, що надходять з-за кордону».

Рева каже,  що на практиці той, хто живе і працює в Україні, сплачує податки та єдиний соціальний внесок, часто не отримує субсидію, оскільки чесно декларує усі доходи (саме за рахунок сплачених цими людьми податків держава надає субсидії громадянам). А ті, хто отримують доходи з-за кордону, як правило, їх не декларують при зверненні за субсидією. У результаті їм субсидія нараховується у більшому розмірі, ніж це могло бути за умови чесного декларування доходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #субсидії #заробітчани #оподаткування
live comments feed...