• Головна
  • На Тернопільщині юнака з хворим серцем забрали у військкомат просто з роботи
13:17, 22 листопада 2018 р.

На Тернопільщині юнака з хворим серцем забрали у військкомат просто з роботи

На Тернопільщині юнака з хворим серцем забрали у військкомат просто з роботи

21-річного юнака з хворим серцем працівники військкомату забрали прямо з роботи.

Про це у редакцію 20 хвилин повідомила сестра юнака пані Марія у четвер, 21 листопада.

Жінка проживає у селі Людвище Шумського району.

- Нас в сім’ї восьмеро, він наймолодший, - розповідає пані Марія. - Іван живе у сусідньому селі Вілія з іншою сестрою Оксаною. Вона зараз з ним, у військкоматі.

Як розповіли родичі, працівники військкомату прийшли до мами хлопця і сказали, що Іван у розшуку. Жінка відповіла, що син на роботі, де працює вже більше року.

- Після того, як військові були в мами, поїхали на роботу і близько 15.00 його звідти забрали, - продовжує співрозмониця. - Спочатку сказали, що у районний військкомат, а виявилось, що у Тернопільський.

Зі слів сестри Івана, повістка хлопцю не приходила.

- Він офіційно працевлаштований, все добре, - зазначає жінка. -  Повістки у нього не було. Але коли я зробила вже оцей рух, то вона знайшлася у сільській раді, датована 29 серпня. Навіть не у сільраді, а вдома у секретарки. Чому там - невідомо. Повістки йому не вручили, лише написали розписку, що він не проживає за цією адресою. Сказали, що приходили, але хата була закрита. У сільраді знають, що він там не живе. Але ж могли принести на роботу чи передати якось. Це ж не на безлюдному острові і не джунглі. Є ж телефони, можна подзвонити. Чому йому не вручили цю повістку?

Як розповідає жінка, торік Іван проходив медкомісію у районній лікарні. Потім його відправили на обстеження у Тернопіль. Виявили серйозні проблеми з серцем.

- Сказали, щоб чекав військового білета, - продовжує співрозмовниця. - До сьогодні нічого він не отримав. Якби дали повістку - він би пройшов медкомісію. Це ж не те, що він десь ховався чи що. Він двічі був за кордоном, заробляв собі на машину. Потім влаштувався на роботу, все офіційно.

Пані Марія обурена, адже юнака забрали після обіду, з Шумська дорога неблизька і очевидно, що ввечері медкомісія не працює.

Біля військкомату інша сестра - Оксана, яка їхала разом з Іваном, розповіла, що хлопець таки не встиг на медкомісію.

- До нього мене не пускають, - каже жінка. - Лише повідомили, що він тут ночуватиме і зранку проходитиме медогляд. Якщо тут підтвердять його діагноз, то він зможе поїхати назад додому.

Разом з жінками була подруга родини, яка викликала поліцію, щоб подати заяву за фактом викрадення. Проте, за законом призовники у десятиденний термін після початку призову мають з’явитися у військкомат і подати пакет документів, які засвідчують право на відстрочку чи звільнення. Тому поліцейські заяву не прийняли.

Заступник комісара, начальник відділу комплектування і призову Петро Сирко ситуацію не коментує, мовляв, усі хто не мають причин для відстрочки служитимуть, інші - ні.

У військовому комісаріаті Тернопільської області наголошують: із запитаннями та проблемами батьки та родичі призовників можуть звертатися у правоохоронні органи,  Військову прокуратуру Тернопільського гарнізону Західного регіону України або на "гарячу" лінію військкомату. 

22 листопада Іван має пройти медкомісію. Подробиці згодом. 

Довідка

Військова прокуратура Тернопільського гарнізону Західного регіону України

м. Тернопіль, вул. Текстильна, 6, (а/с 7)

тел. чергового 0352-22-39-52

Тернопільський обласний військовий комісаріат

м. Тернопіль, вулиця Тролейбусна, 5

тел. 0352-43-58-19

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військкомат #армія
live comments feed...