• Головна
  • У Тернополі багато недобросовісних банківських установ
16:30, 2 грудня 2012 р.

У Тернополі багато недобросовісних банківських установ

Тема кредитів є актуальною для осіб, які терміново потрібні гроші на лікування, святкування, ремонтні роботи чи подорожі. Але мало хто знає, що іноді 10 хвилинна процедура може накласти фінансовий тягар на декілька літ.

blog.l-contact.ee_

Дуже часто у пресі чи на дошках оголошення такий текст "Кредит готівкою без довідки про доходи та без застави"

Цей текст заманює і більшість навіть не задумаються «А чи бувають такі кредити?»

Як не придбати «кота в мішку»?

Нашими респондентами стали люди, які користувалися послугами різних банків. Як не прикро, але серед 1000 банків криються і непорядні фінансові установи.

Марія Яремко (ред. на прохання імена змінені) в одній із банківських установ оформила кредит за один день. 5 000 сума не велика, але при пенсії 800 гривень-це відчутно. Поділила вона ці гроші на два роки, але з допомогою чоловіка кредит виплатила протягом вже першого року.

Через два місяця їй подзвонили на телефон і проінформували, що вона заборгувала гроші-1 гривню! За два місяці виросла пеня «Якщо сьогодні-завтра не оплатите, буде штраф» - вічливо повідомив працівник банку. П. Марія не відкладаючи, оплатила вказану суму у той же день. Через пів року їй знову подзвонили, і таких дзвінків було протягом року немало.

Ірина Середницька (ред. на прохання імена змінені) втратила 1000 гривень коли планувала купити авто, і до омріяної покупки не вистачало 10000 гривень. Про швидке отримання кредиту почитала у пресі і вирушила за вказаною адресою. Миловидна жінка повідомила, що у банківській установі дуже низькі відсотки і щоб отримати бажаний кредит необхідно внести платіж у 500 гривень і за декілька днів гроші нарахують. Минув час, а стосовно грошей дзвінка так і не було. Коли Ірина прийшла в банк і запитала, коли ж будуть гроші-їй порадили оплатити ще 500 гривень, щоб пришвидшити процес. Після оплаченої 1000 жінка відчула не ладне. Вона почала галасувати, що тут якась афера і її попередили, що визвуть міліцію. Жінка повернулась додому з нічим. До речі, обіцяний кредит ця банківська установа не надала.

Надія Купецька теж стикнулась з роботою непрозорої системи кредитування. При оформленні кредиту жінці сказали, що за користування кредитом їй прийдеться оплати 30%. Коли вона вдома підрахувала свої видатки побачила фантастичні -80%. Вже наступного дня , коли жінка хотіла розірвати договір, бо вона недодивилася і передумала  хлопчина із банківської установи лише пожартував: «Бачили очі що вибирали».

Так і прийшлося п. Надії користуватися безцінною покупкою в кредит.

Під час наших досліджень респонденти жалілись, що дуже часто є такі випадки, коли знайомі чи друзі дають телефони знайомих у якості повірки. А коли людина, що отримала кредит не оплачує його, телефонують по вказаних номерах.

Але не завжди під час оформлення кредитів потерпілими є споживачі банківських послуг. Як повідомили нам у банківських установах, останнім часом люди беруть кредити по фіктивних довідках, а про те, що людина не працює у вказаній установі банк дізнається після численної заборгованості.

«Щоб не виникало подібних ситуацій варто уважно читати умови договору, ретельно вибирати банківську установу, а після оплати кредиту вимагати у банках довідки про закриття рахунка» - радить юрист Надія Панюра.

 За і проти кредитних спілок

Останнім часом на теренах Тернопільщини набувають кредитні спілки. Але і тут можуть виникнути проблеми, якщо звернутись не  в ту кредитну спілку.

У Тернополі багато недобросовісних банківських установ, фото-1

Тільки впродовж 2009 року в Україні посадові особи кредитних спілок обдурили своїх вкладників на суму понад 132 млн. грн.

Як повідомили в Департаменті зв'язків з громадськістю МВС України, торік слідчі органи внутрішніх справ розслідували 62 кримінальні справи, пов'язані з незаконною діяльністю працівників кредитних спілок в різних регіонах країни.

Уже завершено розслідування і направлено до суду 19 справ, за якими до кримінальної відповідальності притягуються 56 осіб.

За завершеними кримінальними справами було встановлено, що своїми злочинними діями службові особи кредитних спілок завдали збитків на суму понад 132 млн. грн. З цієї суми громадянам відшкодовано 3,5 млн. грн. Крім того, накладено арешт на майно обвинувачених на загальну суму понад 24 млн. грн.  

Хоча великим плюсом багатьох кредитних спілок є те, що вони учасники різноманітних державних програм. У минулому році інтенсивно працювала програма по енергозбереженню. Мешканці Тернопільщини мали змогу утеплити своє житло, а держава відшкодовувала відсотки по кредиту. Безліч програм є і для фермерських господарств, які хочуть розширити поле діяльності.

Як зізнались нам люди під час опитування, їх відштовхує кредит у кредитній спілці через величезну паперову тяганину і велику кількість поручителів. Хоча процентна ставка у багатьох спілках є нижчою, ніж у банках.

Брати чи не брати?-ось в чому питання

Якщо ситуація вимагає негайно знайти кошти, то без кредиту не обійтись, але варто пам’ятати:

- низькі відсотки у рекламі не завжди відповідають дійсності

- коли Вас просять про попередні платежі, ще до отримання кредиту-треба задуматись «чому так?»

- після оплати кредиту у повному обсязі варто взяти довідку про закриття кредиту-так ви убережете себе від небажаних дзвінків.

 І наостанку-ретельно збирайте усі квитанції, адже це основний документ. Невеликий комп’ютерний збій у системі банку і ви без документів не зможете доказати, що оплатили цей кредит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...