• Головна
  • У Тернополі збудують ковчег, щоб врятуватися від кінця світу?
15:30, 2 грудня 2012 р.

У Тернополі збудують ковчег, щоб врятуватися від кінця світу?

Кінець світу — буде. Уявляю ваше обурення, страх, а може, відвертий скепсис на таку заяву. Але ж таки буде. Інша річ — коли. І оце «коли» не дає спокою людству в усі часи.

Для християн начебто невластиво вишукувати «крайню» дату, бо відомо, що ніхто не знає «ні дня, ні години», однак шквал інформації, що переповнює нинішній світ, навіть мимоволі змушує багатьох робити в голові «закладки», пише Нова Тернопільська газета. І не так, щоб перейматися, бо вже не одна дата прогнозованого кінця світу лопалася з тріском, а щоб вчергове збагнути, чому людство з таким поспіхом «підганяє» апокаліпсис. Може, це природно і пояснюється розгубленістю людини-піщинки у Всесвіті, але це, якщо кінець розуміти як абсолютний кінець, а якщо ж — ні, то апріорі кожен кінець — лише початок. До того ж ні мудреці майя, ні науковці, які трактують математичні та лінгвістичні коди священих книг, даруйте, не в силі звірити дані із «календарем» Всесвіту. 

Сенді — «репетиція» кінця світу? 

Навіяні такі рефлексії занепокоєнням багатьох, навіть християн, перед черговою містичною датою — 21 грудня, на якій несподівано обривається календар давньої цивілізації майя, що заселяла територію нинішньої Центральної Америки. Про кінець світу у 2012-ому говорили віддавна. Пригадую, торік одна знайома (абсолютно адекватна жінка) зізналася, що не планує другої дитини, бо «як з немовлям, якщо на порозі невідомість»? Мала на увазі саме цю грудневу дату. Навіть фахівці НАСА говорили про незворотні події, щоправда, «прогнозували» армагеддон на кінець вересня, та минулося. Американці заспокоїлися, але нещодавно континент сколихнуло: ураган Сенді наробив багато лиха і приніс чималий неспокій у стабільне суспільство. «Це вже кінець!» — писали українці, які живуть у США.

«Ми не знаємо, чи доживемо до завтра. Це попередження, бо такого ще не бачили. Те, що відбувається, нагадує біблійний опис кінця світу», — писала під враженнями 50-річна тернополянка Надія Возна, яка на заробітках у Нью-Джерсі. А через тиждень після урагану Сенді Нью-Йорк паралізував снігопад, у Гватемалі стався землетрус, внаслідок якого постраждало близько мільйона людей, потріскали прадавні культові споруди, над Австралією за добу спалахнуло 170 тисяч блискавок, в Іспанії — повінь… А в інтернеті з’являється все більше груп, у яких люди мусують тему кінця світу. «Шалений розпродаж напередодні кінця світу!» — таку привабливо-провокативну вивіску розмістили на одному з італійських бутиків. Що ж, хтось боїться, хтось жартує, а ще хтось користає з того...

«Рятівні» ковчеги і місця в бункерах за тисячі доларів

Люди настільки подуріли, що не гребують жодними засобами, аби лише врятуватися. Росіянин Олександр Паваль навіть випустив посібник «Як врятуватися від кінця світу в 2012 році». В усьому світі почалося будівництво бункерів, місце в яких можна придбати за 5000 доларів. Але це, виявляється, далеко не єдиний спосіб порятунку. Так, французьке гірське село Бюгараш місцеві оголосили єдиним місцем, яке апокаліпсис обійде стороною, тож чимало наляканих саме туди чкурнуть у грудневі дні. У Південній Америці також триває активна підготовка — збудовано місто-притулок, місце в якому теж можна придбати за певну суму. У Росії озброїлись досвідом біблійного Ноя: у Нижньому Новгороді спорудили ковчег, порятунок в якому вартує 3000 рублів…

Ну, а поки спритники будують бункери, вчені ламають голови над загадками календаря майя. Разюча точність цього літочислення, за яким вдавалося визначити різні астрономічні події, не дає спокою багатьом сучасникам. Майя вирахували, що тривалість земного року складає 365,242 доби. Дивує те, яким чином вони змогли так точно виконати обчислення. Сучасна епоха, за записами майя, починається 12 серпня 3114 року до н.е. і триває до 21 грудня 2012 року. Відповідно 21 грудня цього року “довгий відлік” повернеться до значення 13.0.0.0.0. Одні астрономи твердять, що далі потрібно продовжити рахунок до 20, а інші, що лічильник потрібно обнулити. Сучасні вчені зробили перерахунок календаря майя відповідно до сучасної системи літочислення й одержали цікаву інформацію: планету Земля в грудні цього року очікує ціла низка подій, зокрема, унікальний парад планет. Хоча таке явище не рідкість, та цього разу в лінію вишикуються не тільки планети Сонячної системи, а й планети інших зоряних систем, у підсумку утвориться лінія від центра галактики.

Такий парад планет — абсолютно унікальна подія. Імовірність повторення такої події вкрай мала. Схожий парад планет, відповідно до розрахунків, останній раз був понад 26 000 років тому. Ця подія може означати, що Всесвіт перейде з однієї системи в іншу. Ми з вами, по суті, є першими людьми, які зможуть спостерігати таку рідкісну подію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...