• Головна
  • Тернополянам доведеться змінювати внутрішній паспорт раз на 10 років
21:00, 3 грудня 2012 р.

Тернополянам доведеться змінювати внутрішній паспорт раз на 10 років

З 1-го січня наступного року - усі, хто ще без паспорта, - будуть отримувати кожні 10 років життя особливий його варіант: біометричний. Про цей документ мова йде у Законі про єдиний державний демографічний реєстр, який був підписаний президентом на минулому тижні.

Парламент урахував зауваження Віктора Януковича, що людина з релігійними переконаннями може відмовитись від нового документа. Проте спільну базу даних, куди впишуть усіх - із формою обличчя, відбитками пальців, майном, хворобами і власним підписом, - що є легкою здобиччю для зловмисників, - таки створять, з'ясували журналісти ТСН.

Згідно з новим законом, паспорт нового зразка будуть отримувати немовлята, особи, які у 16 років вперше отримують такий документ, жінки, які після одруження змінюють прізвище, усі, в кого збігає термін дії закордонного паспорта, а також ті, хто втратив документ з різних причин. Тобто мільйони українців.

Крім того, паспорт, який обіцяють видавати вже з 1 січня нового року зміниться до невпізнаваності. Замість книжечки буде пластикова картка з чіпом, на який будуть записуватись найрізноманітніші дані: від відбитків пальця і аж до зліпка вуха. Вичерпного переліку в законі не має, є слова "основні та додаткові біометричні дані".

Втішає те, що вносити такі дані на паспорт будуть лише за бажанням людини. "Хочете - щоб ваші "пальчики" завжди були при вас - наприклад, для отримання візи - зафіксуєте їх у паспорті, не хочете - не фіксуйте", - пояснив представник президента в Раді Юрій Мірошниченко.

Варто також зазначити, що змінювати внутрішній паспорт доведеться раз на 10 років. Тобто, за життя середньостатистичний українець отримає 6 таких документів по 120 грн кожен (крім першого). Для поїздок за кордон також треба окремий паспорт. Видавати його будуть також від народження.

Змінювати дитячий документ необхідно взагалі кожні 4 роки. Наразі не відомо, чи полегшить українцям біометрична революція перетин кордонів, але кишені - полегшить точно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...