• Головна
  • Спілкування через СМС, Інтернет чи розмова тет-а-тет – що дешевше для тернополян?
20:00, 3 грудня 2012 р.

Спілкування через СМС, Інтернет чи розмова тет-а-тет – що дешевше для тернополян?

Сьогодні День народження SMS. 3 грудня 20 років тому 22-річний інженер Ніл Папворс надіслав телефонне повідомлення, яке вважається першим в світі SMS.

Папворс відправив повідомлення з комп’ютера на телефон технічного директора компанії Vodafone Річарда Джарвіса і привітав з Різдвом. 

Сьогодні глобальна річна вартість СМС, відправлених по всьому світі, сягає 73,5 мільярда фунтів. Текстові повідомлення стали невід’ємними частинами життя людей. Вони використовуються як докази під час політичних скандалів. До речі, газета Daily Mail стверджує, "минулого року, коли виявилося, що кожен з десяти двадцятирічних людей надсилав SMS під час інтимних сцен, слово "sexting" (пересилання своїх відвертих фотографій) увійшло до Оксфордського словника".

Ніл Папворс і не здогадувався, що СМС стане таким популярним засобом передачі інформації і прямим конкурентом живого спілкування. Як і про те, що у XXI столітті SMS-індустрії доведеться відстоювати свою ринкову позицію у конкуренції з Інтернетом.

На думку психологів, потреба у віртуальному спілкуванні було завжди. Сучасні технології дали можливість реалізувати це бажання. Відповідно у цій сфері можна чекати найнесподіваніших творчих перетворень. Одна з них – смс-роман, що є “продуктом” телефонного листування.  

До речі  перший український смс-роман створили минулого року у Тернополі. Участь у проекті взяв 31 автор із різних міст України та з-за кордону. Ідея створити спільний проект виникла 22 листопада 2011 року в Тернополі. А вже 29 грудня 2011 року було поставлено останню крапку в першому українському смс-романі «Поштаментальний роман».

Кореспонденти “0352.com.ua” поспілкувалися з тернополянами і запитали, якій формі спілкування вони надають перевагу. Пропонуємо добір протилежних думок.

Саша, 22 роки: Якщо говорити про вибір між sms і Інтернет, більше користуюся Інтернетом. Хоча є випадки, коли без СМС не обійдешся. Наприклад, своїй дівчині написав, що я її кохаю через СМС. Ніби СМС більш інтимніше, це як листування, але по телефону. Є більше надії, що першою прочитає саме вона. По Скайпу часом хлопець може спілкуватися з хлопцем і думати, що переписується з дівчиною. Таких приколів не раз було, навіть у фільмах бачив не раз.

Аліна, 19 р.: Я телефон практично не поповнюю. Це непотрібно. Маю Інтернет вдома. Якщо щось відбувається у групі– пару переносять, повідомляємо одне одному “В контактах”. Відповідно відсилати СМС і витрачати на це ще додаткові кошти я не бачу потреби. Поспілкуватися в живу можна через Скайп, ще і зображення мати людини. Це набагато зручніше, ніж писати смс. Вже не кажу, що дешевше. Ліпше один раз оплатити Інтернет і користуватися різними послугами, ніж переплачувати щодня на СМС.

Віка 25 р. : Моя мама за кордоном. Постійно спілкуюся з нею по Скайпу. Не знаю, що би я робила без нього. З іншого боку, коли так балакаємо таке відчуття, що вона близько. Втрачається відчуття того, що вона так далеко, відчуття глибокого суму за неї. Я не знаю це добре чи погано. Це як живе спілкування, але на відстані.

Пані Марія, 45 р.: Живе спілкування не можна замінити нічим. Які би технології не придумували, одне, коли дивишся в комп’ютері і щось пишеш чи кажеш, а інше, коли дивишся в очі людини і щиро спілкуєшся. Цим всім можна користуватися, коли це необхідно через відстань, а так треба бачити людину і так говорити з нею.

Долучайтеся до обговорення цієї теми.

– Чи вважаєте ви, що живе спілкування може замінити електронне листування та Інтернет?

– Яка форма спілкування вам найзручніша (жива, SMS-листування, Інтернет)? 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...