• Головна
  • У Тернополі молоді хлопці організували команду велотріалістів
16:30, 5 грудня 2012 р.

У Тернополі молоді хлопці організували команду велотріалістів

Хлопці шукають природні перешкоди, та на велосипедах без сидінь виконують там різні трюки. Опановувати техніку велотріалу хлопцям доводиться самостійно, адже цей вид спорту ще не став офіційним в Україні.

Ці хлопці стрибають велосипедом триметрової висоти, перескакують власний через руль, збивають фішки колесами. Хлопці займаються цим спортом як на вулицях, так і в приміщенні. Кажуть для зайнять головне наполегливість та власне підходящий велосипед.

- Перешкоди можуть бути різними – природні або штучні парапети, камені, дошки, сходи. Головне – подолати їх, не опираючись на руки чи ноги, - розповідає 18-річний велотріаліст Віталій Сус. – В Україні нема жодного тренера з велотріалу, тому ми вчимося самі. У деяких містах хоча б виділяють спеціальні місця, де можна займатися. У Тернополі такої підтримки з боку влади, на жаль, немає. Займаємось в основному на вулиці. Одного разу нас навіть правоохоронці затримали, мовляв ми порушуємо громадський порядок.

Хлопець каже, що захоплюється цим видом спорту уже два з половиною роки. Декілька разів займав призові місця на чемпіонатах.

- Велотріалісти з інших міст самі організовують чемпіонати, - розповідає Віталій. - Я часто беру в них участь. Так можна перевірити свій результат і подивитися на кращих за себе. Участь в таких змаганнях переважно платна – в межах 50-ти гривень з учасника. Житло ми також шукаємо самі. Крім того, цей вид спорту досить дорогий. Одна лиш правильна рама до велосипеду коштує 3000 грн.

Найбільше хлопця велотріал захоплює у відчуттям свободи. Каже, що труднощі його ніколи не зупиняють.

- Інколи трапляються випадки, коли під час виступу ламається велосипед, - каже хлопець. - Також багато залежить від погоди. Я закінчував трасу і при дощі, і при мокрій слизькій дорозі. Звичайно, не обходилось без падінь. Якось у мене навіть шолрм розколовся. Але мене це не зупиняє. Я все рівно проходив трасу. І не зважаючи на труднощі, ще й призові місця вдавалось зайняти.

Команду велотріалістів з тернополя запрошують виступати на різних заходах. Хлопець розповідає, що часто приймає участь в екстрим-шоу в нічних клубах, в школах під час різних святкувань, а також на заходах, які проходять під вікритим небом у нашому місті.

- Під час показових виступів іноді ми перестрибуємо через людей, міняємося велосипедами на ходу, перестрибуємо через високо натягнуту стрічку, - каже Віталій Сус. – Доводиться деколи обирати між шоу та чемпіонатами. Запрошували виступати на відкритті майданчика в нашому гідропарку, обіцяли цінні призи. Та я поїхав тоді на Чемпіонат, який проходив у той же день. Все таки побувати серед професіоналів — важливіше.

Велотріалом та іншаими екстремимальними видами спорту у Тернополі займається багато молоді. Їх можна зачасту зустріти на вулицях міста. А деяких спортсменів не зупиняє навіть сніг — вони роблять трюки на велосипедах поміж сніговими заметами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...