• Головна
  • Під час посту священики радять тернополянам пройти символічну Хресну дорогу
19:30, 6 грудня 2012 р.

Під час посту священики радять тернополянам пройти символічну Хресну дорогу

Напередодні Різдвяних свят, під час посту українці частіше відвідують храми та святі місця. На Тернопільщині чи не найбільше у всій країні церков, святих джерел та чудотворних ікон.

Яскравим прикладом цього є Марійський духовний центр у Зарваниці, де християни з усього світу моляться до Чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері, набирають святу воду, беруть участь у богослужіннях, оздоровлюються та можуть пройти символічною Хресною дорогою.

У Марійському духовному центрі Зарваниця всі охочі самі або разом зі священиками можуть піднятися символічною Хресною дорогою, роблячи через кілька метрів невеликі зупинки. Таких зупинок - 14. І кожна символізує епізод біблійної Хресної дороги Ісуса. Під час символічної ходи Хресною дорогою люди дізнаються про останні години земного життя Сина Божого.

- Коли йдемо на Хресну дорогу, стація за стацією ми пригадуємо ті події і десь себе бачимо в тій Хресній дорозі, коли ми впадаємо, не маємо сили, зневіряємося. Коли нам хтось хоче послужити, але ми маємо ставити собі запитання, чи ми готові комусь із ближніх послужити? А Ісус Христос навчає нас: "Істинну кажу Вам, все, що Ви зробили одному з найменших, Ви Мені зробили", - розказує адміністратор храму, де знаходиться Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої отець Володимир.

Ісус Христос казав: "Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною". Господь закликає, аби кожен ніс свій хрест. Хоча Він терпів за людські гріхи, але хрест ніс свій. Він зробив вибір і прийняв рішення прийти на землю і повністю уподібнитися людині, крім гріха, тому прийняв людську долю і хрест життя також. Священики кажуть: у кожного є свій хрест і своя хресна дорога, яка починається від народження і завершується смертю. Існує думка, що людина приходить на цей світ терпіти. Це стосується усіх: малих і великих, багатих і бідних. Залишається питання: як людина долає цей шлях і як несе хрест свого життя?

- Той приклад і Симеона Киринейського, і Вероніки, яка подає хустку Христові обтертися, ми бачимо, яка є нагорода. Симеон щасливий по-своєму, спочатку він відмовлявся, а далі з радістю прийняв. Так само кожна людина, вона відмовляється прийняти той хрест, співстраждати з Спасителем. Бо не маємо ще того розуміння, не має в нас ще тої свідомості. Але проходить час, людина зовсім по-іншому дивиться на ті речі і бачить, що з цього вона має велику винагороду, ця винагорода полягає у спокої нашого серця, - каже tv4 отець Володимир.

Пройти символічну хресну дорогу в Зарваниці можна не лише під час прощ чи відпустів, а в будь-який час, коли прибувають прочани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...